Zamknij
REKLAMA

„Wspólny Powiat” już rusza do wyborów

13:30, 13.06.2018 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Gabriela Lisius, starosta wejherowski, oficjalnie ogłosiła start ugrupowania „Wspólny Powiat” w tegorocznych wyborach samorządowych.

Podczas konferencji starosta podsumowała też kończącą się kadencję.

- „Wspólny Powiat” powstał ponad 3 lata temu i przez ten czas bardzo dużo udało nam się zrobić – powiedziała Gabriela Lisius. - Kluczową kwestią jest współpraca: razem się spotykaliśmy, razem rozmawialiśmy, razem rozwiązywaliśmy problemy, razem realizowaliśmy rozmaite zadania.

W klubie „Wspólny Powiat” byli i są do dziś Jacek Thiel (Wejherowo), Annna Jamróz – Szadaj (Rumia), Danuta Mielewczyk i Ewa Daleka (gm. Łęczyce i Choczewo), Marek Kamiński (Reda), Kazimierz Bistroń i Władysław Hirsch (gm. Szemud, Luzino i Linia), Barbara Wilczyńska (gm. Łęczyce i Choczewo), Tomasz Bujak (gm. Wejherowo i Gniewino).

- Naszym najważniejszym celem, priorytetem, zawsze był człowiek – dodała starosta Gabriela Lisius. - Wszystkie działania, które podejmowaliśmy, były po to, aby powiat wejherowski był dla mieszkańców dobrym miejscem do zamieszkania, pracy i odpoczynku. Przez ponad trzy lata dbaliśmy więc o rozwój infrastruktury zarówno drogowej, jak i społecznej. Ale też – myśląc o młodych ludziach – o infrastrukturze edukacyjnej. Właśnie edukacja była dla nas priorytetem przez całą bieżącą, niedługo kończącą się, kadencję.

Starosta podkreśliła także, że powiat wejherowski jest powiatem młodym, średnia wieku wynosi tu 37 lat. Najmłodsi mieszkają w Redzie i gminie Wejherowo, a w następnej kolejności w gminie Luzino.

Podczas konferencji wyliczono najważniejsze inwestycje w drogi, ronda, chodniki, ścieżki rowerowe, sport, rozrywkę i renowację zabytków.

- Jesteśmy bardzo otwarci na współpracę z aktywnymi ludźmi i organizacjami pozarządowymi oraz stowarzyszeniami - powiedział Jacek Thiel, członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego. - Co roku wspieramy organizacje ze wszystkich gmin. Cieszy nas ciągle rosnąca liczba stowarzyszeń, dziś w powiecie mamy ich ponad 460. Mamy też sporo zabytków, które ratujemy i o nie dbamy. Wspieramy także rozwój sportu, duży nacisk kładziemy na kulturę, pomoc społeczną i zorganizowaliśmy bezpłatną pomoc prawną.

- Warto też wspomnieć o dobrej współpracy z przedsiębiorcami i wspieranie przedsiębiorczości – dodała starosta Lisius. - Powstała Powiatowa Rada Przedsiębiorczości, a obecnie opracowujemy strategię rozwoju przedsiębiorczości w powiecie wejherowskim na najbliższe lata. Realizowaliśmy też zadania z zakresu ekologii (jak termomodernizacja budynków).

Jak zapowiedziała Gabriela Lisius, w jesiennych wyborach wystartuje ponownie jako komitet Wspólny Powiat. Starosta zapowiedziała kontynuację rozpoczętych inwestycji oraz realizację nowych projektów.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych miast i gmin z całego powiatu.

- Samorząd powiatowy jest powiązany z samorządami gminnymi – powiedział Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. - Patrząc na minione lata można powiedzieć, że odnieśliśmy sukces. Nie rywalizujemy ze sobą, nie konkurujemy, ale współpracujemy. I to cała istota, którą samorządy potrafiły wypracować. Wspólny Powiat to wspólna praca.

- We wszystkich gminach mieszkańcy chcą wybierać ludzi, którym ufają, którzy będą pracować dla nich, a nie wybierać partie – dodał Henryk Skwarło, wójt gminy Wejherowo. - A Wspólny Powiat jest właśnie komitetem wyborczym, a nie partią.

- Jestem przekonany, że doświadczenie, wiedza, determinacja i umiejętność służenia mieszkańcom będą służyły właśnie mieszkańcom – powiedział z kolei Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. - Jestem przekonany, że ten kierunek rozwoju i działania jest właściwy.

(R.K)
REKLAMA

Komentarze (17)

SprawiedliwySprawiedliwy

5 5

Pani Gabrysiu .
Z Okrojem , krzemińskim i Hildebrandtem to nie będzie uczciwie , sprawiedliwie i transparentnie .
Będzie natomiast bardzo głośno , medialnie i ciekawie .
Tak czy tak wygra Prawo i Sprawiedliwość 17:01, 13.06.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KarolekKarolek

0 2

Taka silna ta drużyna tylko dlaczego wiekiem .Same stare pryki trzymające się za wszelką cenę .
Ja głosuję na Tokłowicza on ma wigor prawie jak Holdebrandt . Razem jeżdżą na rolkach i skaczą przez płotki .
Widzieliście ? 23:03, 14.06.2018


WyborcaWyborca

3 5

Nie dla Hildebrandta , Krzema i Barona Kazika.
Zła droga i pewna przegrana 17:04, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RedzianinRedzianin

2 5

Gdzie z tymi ludźmi , przecież jasne że z tej loży to kilka osób niedługo będzie niedaleko przyjaciela Staszka z melioracji .ale wstyd 17:07, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnnasAnnas

3 5

Gdzie z tymi ludźmi , przecież jasne że z tej loży to kilka osób niedługo będzie niedaleko przyjaciela Staszka z melioracji .ale wstyd pani Gabrysiu 17:11, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzemudSzemud

6 3

Hirsch???? Tylko nie ten Pan który ma już za sobą wszystkie prawie partie i prace. Znany z tego że na pewno jak trzeba będzie to zmieni ugrupowanie. PIS ma pewnego kandydata jak zabraknie głosu - porażka porażek - dziwie się że ludzie go jeszcze wybierają. 18:48, 13.06.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pracownik ug pracownik ug

2 0

Niestety prawda. Kiedy nie otrzymał absolutorium rady gminy (rada mówiąc wprost zwolniła ) ówczesny starosta p. Reszke ulitował się i zatrudnił jego u siebie na kierowniczym stanowisku bo "niby" był członkiem PO. Lecz charakter wziął górę odszedł i cudem praca w ARiMR w Wejherowie. Jednak "niby" okazało się prawdą. Poparł koalicję obecną dając PO super podziękowanie - zmiana "niby" poglądów i przyłączenie się do PIS. Takich ludzi wybieramy. Takim ludziom płacimy. Tacy ponoć nas reprezentują. SMUTNE 23:58, 13.06.2018


pracownik ug pracownik ug

5 2

Niestety prawda. Kiedy p. Hirsch nie otrzymał absolutorium rady gminy (rada mówiąc wprost zwolniła ) ówczesny starosta p. Reszke ulitował się i zatrudnił jego u siebie na kierowniczym stanowisku bo "niby" był członkiem PO. Lecz charakter wziął górę odszedł i cudem praca w ARiMR w Wejherowie. Jednak "niby" okazało się prawdą. Poparł koalicję obecną dając PO super podziękowanie - zmiana "niby" poglądów i przyłączenie się do PIS. Takich ludzi wybieramy. Takim ludziom płacimy. Tacy ponoć nas reprezentują. SMUTNE 00:04, 14.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RenekRenek

6 4

Toć to zbiorowisko Leśnych Dziadków kwiczących niczym świnki odrywane od korytek .
Z taką ekipą to prosta do przegranej .
Brawo PIS , brawo Tomir Ponka możecie szampany otwierać . 08:36, 14.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WspólnyPowiat?WspólnyPowiat?

5 3

To jakiś żart pani Lisius ,
Fatalnie wpisują panią we wszystkie dotychczasowe ciemne interesy tych panów .
Tragedia i droga do przegranej pani Lisius 08:39, 14.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SmutnySmutny

7 4

A myślałem że pani taka pobożna widząc panią w kościele .
To smutny obraz bo pracowałem z panem Blaszke, Hildebrandtem i Okrojem to wiem co wyprawiali z ludźmi i po co był ten cyrk w firmie .
Pewien jestem że trzeba głosować na Pis 08:53, 14.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

C&CC&C

2 6

Takiego bełkotu połączonego z ignorancją i arogancją to tylko w starostwie szukać. 10:35, 14.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŁysyŁysy

3 4

Na tym spotkaniu do same stare twarze .
Ludzie tak to wy przegracie . Nic dziwnego że wiele osób chce głosować na tego Tomira Ponka . Nie znam chłopa ale zawsze lepiej niż te same twarze od 20 lat .
Zbiorowisko emerytów ze zdjęcia się zwija do lamusa . 13:17, 14.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dziura w drodze  nieDziura w drodze nie

4 5

Brawo Pani Gabrielo! Tylko komitety obywatelskie na każdym szczeblu. Dla ludzi nie dla partii. Mam wiele uwag do działania Powiatu, ale dziury w drogach nie są partyjne. Niech Pani nie czyta komentarzy wynajętych "hejterów". Straszne, że ludzie, którzy posługują się takimi metodami mieliby rządzić. Żadnej rzeczowej krytyki,tylko nienawiść i pomówienia. Dziadki? Dziadki to są w Sejmie - od Tytana zaczynając. 13:31, 14.06.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LeśnyDziadLeśnyDziad

2 1

Trzymam kciuki za przegraną ekipy lemingów i układu dziadków Hildebrata i Tokłojewicza oraz przydupasków z okolic 23:07, 14.06.2018


ViolkaViolka

3 1

Super najlepsza droga do przegranej .
Kontakt Operacyjny Krzem , baron Kazimierz i Hildzio .
Dziękujemy , za pomoc w wygranej . 19:14, 16.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do przodu Gabriela LDo przodu Gabriela L

2 0

Takich Kobiet brakuje właśnie w polityce, z klasą od lat zarządza Powiatem, bez afer, bez kombinacji, zawsze z pełną kulturą osobistą. Żenujące są te powyższe komentarze, obrzydliwe. Wspólny Powiat na pewno zostanie należycie poprowadzony do zwycięstwa i kontynuacji dalszych projektów. Brawo dla Pani Starosty kawał dobrej roboty i wiele nowych projektów do realizacji w kolejnej ponownie wygranej kadencji. 23:35, 14.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone