Zamknij
REKLAMA

Pozyskali 1,7 mln zł. Dzięki temu zbudują kanalizację

12:13, 10.08.2018 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Budowa kanalizacji sanitarnej z tłoczniami ścieków Mierzynko - Rukowo - Mierzyno - Gniewino weszła w stadium realizacji.

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki podpisanej w ub. miesiącu umowie o dofinansowaniu. Podpisanie umowy miało miejsce w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Zadanie jest realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Województwa Pomorskiego (PROW) i działań „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, umowa na dofinansowanie inwestycji pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej z tłoczniami ścieków Mierzynko – Rukowo – Mierzyno - Gniewino”. Kwota dofinansowania wynosi niemal 1,7 mln zł.

Ze strony władz wojewódzkich podpisali ją: Wiesław Byczkowski, wicemarszałek województwa pomorskiego i Justyna Duszyńska, dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, a ze strony realizatora inwestycji Czesław Dolny, dyrektor Gniewińskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego sp. z o.o. z siedzibą w Kostkowie.

Dofinansowany przez Urząd Marszałkowski projekt zawiera budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami i lokalnymi przepompowniami, zbierającej ścieki z nieruchomości znajdujących się na terenie miejscowości Mierzynko i Mierzyno (wraz z przysiółkiem Rukowo). Przedmiotowa sieć kanalizacji sanitarnej wykonana zostanie w systemie ciśnieniowym i grawitacyjnym, a jej całkowita długość ma wynosić ok. 7 km.

- Celem przedsięwzięcia jest likwidacja szamba zbiorczego w miejscowości Mierzynko oraz skierowanie ścieków za pomocą systemu kanalizacji ciśnieniowej i grawitacyjnej do istniejącego systemu kanalizacji w miejscowości Gniewino – informuje dyrektor Czesław Dolny. - W ramach inwestycji planuje się również wykonanie przyłączy do budynków w miejscowości Mierzyno (przysiółek Rukowo). Obecnie ścieki w Mierzynku odprowadzane są do zbiorczego szamba, a w Mierzynie (przysiółek Rukowo) do przydomowych szamb.

Obecnie trwają pracę przygotowawcze w celu wyłonienia wykonawców robót budowlanych. Wstępny harmonogram przewiduje realizację budowy kanalizacji sanitarnej do końca kwietnia 2019 r.

(R.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone