Zamknij
REKLAMA

Ostatni konwent starostów w bieżącej kadencji

16:10, 12.09.2018 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Ostatni w bieżącej kadencji samorządów Konwent Powiatów Województwa Pomorskiego odbył się w Wejherowie.

Starostowie ze wszystkich powiatów województwa pomorskiego kolejny już raz spotkali się, aby porozmawiać o ważnych dla mieszkańców Pomorza sprawach. Konwenty organizowane są od samego początku, gdy powstały powiaty, czyli od 20. lat. Poruszane są tam tematy związane z funkcjonowaniem powiatów, starostowie podejmują też wspólne stanowiska w wielu sprawach, które później przedstawiane są Związkowi Powiatów Polskich oraz rządowi. Tym razem głównym tematem były sprawy związane ze szkolnictwem zawodowym.

- Takie konwenty odbywają się cyklicznie po kolei w stolicach powiatów – wyjaśnia Gabriela Lisius, starosta wejherowski. - Ostatni w tej kadencji zorganizowano w Wejherowie. Spotkaliśmy, aby porozmawiać o szkolnictwie zawodowym, współpracy z urzędami pracy oraz aby omówić sprawy społeczne (dotyczące działalności Polskiego Czerwonego Krzyża i krwiodawstwa).

Starostowie przedyskutowali też sprawy związane z codzienną działalnością urzędów, tym razem tematami wiodącymi byłą geodezja i kartografia.

- Konwenty zapoczątkowaliśmy już w pierwszej kadencji – dodaje Janina Kwiecień, starosta kartuski. - Organizujemy je regularnie, kolejno w różnych powiatach. Po to, aby pokazać też dorobek danego powiatu, wypromować go i porozmawiać na te tematy, które w szczególności dotyczą danego powiatu. A o czym rozmawiamy? O tym, co dotyczy naszych zadań powiatowych oraz o tym, co aktualnie jest istotne.

Starostowie dyskutują więc o zmianach w przepisach, sprawach dotyczące edukacji i opieki zdrowotnej, sprawach społecznych i wielu innych.

- Podczas ostatnich czterech lat odbyliśmy 14 konwentów – podsumowuje Mirosław Czapla, starosta malborki i przewodniczący Konwentu Starostów Województwa Pomorskiego w bieżącej kadencji. - Dyskutowaliśmy o wielu sprawach. Z najistotniejszych mogę wymienić przekształcanie szpitala, sprawy związane ze służbą zdrowia, oświatą, infrastrukturą drogową czy w końcu sytuacjami kryzysowymi.

(R.K)
REKLAMA

Komentarze (2)

ObOb

2 1

Ostatni w tym skladzie 23:30, 12.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ładna sceneriaładna sceneria

1 0

fajnie że pałac cały czas żyje 10:22, 13.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone