Zamknij
REKLAMA

Stadion lekkoatletyczny oficjalnie otwarty

09:47, 16.09.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

To historyczna chwila dla redzkiego sportu. W sobotę oficjalnie otwarty został nowy stadion lekkoatletyczny. W uroczystości uczestniczyły gwiazdy polskiej lekkiej atletyki.

Inwestycja związana z modernizacją stadionu lekkoatletycznego ruszyła w ubiegłym roku. W ramach przedsięwzięcia dotychczasowa bieżnia żużlowa wymieniona została na poliuretanową. Dodatkowo obiekt wzbogacił się o skocznię do skoku wzwyż i dal, a także rzutnie do pchnięcia kulą oraz rzutu oszczepem.

W sobotę zorganizowane zostało uroczyste oddanie do użytku nowoczesnego obiektu. W tradycyjnym przecięciu wstęgi uczestniczyli nie tylko lokalni samorządowcy, ale i przedstawiciele Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz popularni sportowcy. Wszyscy zaznaczali, że dla Redy to historyczna chwila.

- Mnóstwo osób zaangażowało się w to, aby w Redzie powstał stadion lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia – zaznaczał burmistrz Krzysztof Krzemiński. - Realizacja przedsięwzięcia nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie wsparcie finansowe Ministerstwa Sportu i Turystyki. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego wyjątkowego obiektu.

Ważnym punktem uroczystości było odsłonięcie tablicy poświęconej Marcie Jeschke. Dla olimpijki, a zarazem mieszkanki Redy, była to wyjątkowo wzruszająca chwila, która na długo zapadnie w jej pamięci.

- Bardzo cieszę się, że w ten sposób doceniono moje sukcesy – mówiła ze łzami w oczach Marta Jeschke. - Dziękuję miastu za to, że zawsze o mnie pamiętało i zauważało to, co robiłam na bieżni. Dumna jestem również z tego, że w Redzie powstał tak piękny stadion. To było moje wielkie marzenie, bo tutaj rozpoczęła się moja przygoda ze sportem.

W ramach sobotniej uroczystości zorganizowane zostały Redzkie Igrzyska Sportowe i zawody lekkoatletyczne z udziałem gwiazd polskiej lekkiej atletyki. Oficjalne otwarcie stadionu pod względem artystycznym uświetnił koncert zespołu Red Lips.

(A.W)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone