Zamknij
REKLAMA

Próba pobicia rekordu w Redzie

14:00, 16.10.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie odbyła się ogólnopolska próba pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej przez jak największą liczbę osób.

We wtorek 16 października podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca miasto Reda przystąpiło do pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej przez jak największą ilość osób. W akcji wzięło udział 25 ochotników.
Punktualnie o godzinie 12:00, przez kolejne 35 minut wspólnie zrobiono ogromną rzecz dla promowania nauki pierwszej pomocy. W całej Polsce było aż 105.902 rekordzistów w 1142 zgłoszonych instytucjach.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w jego obchodach od samego początku. Ma to związek z prowadzonym przez orkiestrę Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Czy udało się pobić rekord? O tym dowiemy się na początku przyszłego tygodnia, kiedy WOŚP będzie mogła pochwalić się, jak dużo osób wspólnie uczyło się ratować życie.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (1)

Zbyszek Zbyszek

3 0

Brawo OSP Reda 15:26, 16.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone