Zamknij
REKLAMA

Nowa siłownia i plac zabaw oddane do użytku

15:26, 09.11.2018 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Urządzenia do ćwiczeń oraz plac zabaw dla dzieci zostały zainstalowane na niezagospodarowanym dotychczas placu przy ul. Iwaszkiewicza w Wejherowie.

O budowę placu zabaw już od kilku lat apelowali okoliczni mieszkańcy argumentując, że dzieci nie mają miejsca, gdzie mogą spędzić czas pod opieką rodziców. Dodatkowo oprócz samego placu została zbudowana siłownia zewnętrzna.

Obiekt został w czwartkowe popołudnie oficjalnie oddany do użytku.

- O placu zabaw w tym miejscu zaczęliśmy rozmawiać już ponad 3 lata temu – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. - Radny Bartłomiej Czyżewski zgłosił wówczas potrzebę przebudowy ulicy i budowy placu zabaw. Najpierw utwardziliśmy ulicę i wykonaliśmy chodnik, a dziś odbieramy plac zabaw. Obiekt, na który najbardziej czekały dzieci – do tej pory w tej części miasta brakowało takiego miejsca – jest łączony: ma funkcję dla dzieci oraz dla dorosłych. Tak, aby mamy czy dziadkowie mogli zostawić swoje pociechy w bezpiecznym, ogrodzonym miejscu, a sami w tym czasie poćwiczyć na siłowni, zagrać w szachy czy po prostu usiąść przy stoliku i odpocząć.

Projekt budowy placu zabaw co roku był zgłaszany jako propozycja do budżetu obywatelskiego, ale za każdym razem nie uzyskał wystarczającej liczby głosów i nie został zakwalifikowany do realizacji. Pomimo tego władze miasta zdecydowały, aby obiekt w tym miejscu wybudować.

- Pojawiły się środki ministerialne, które dały możliwość dofinansowania budowy tego placu – wyjaśnia Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. - Wystąpiliśmy o to dofinansowanie do budowy czterech placów zabaw: właśnie tu, przy ul. Iwaszkiewicza, oraz w parku miejskim, na os. Dzięcielskiego oraz na Blizie. Z tym, że tego ostatniego nie udało się zrealizować w tym roku ze względu na duże koszty, ale udało nam się przenieść pieniądze na ten ostatni plac zabaw na przyszły rok, tak więc nie przepadły, będą jeszcze wykorzystane. Jeśli chodzi o lokalizacje, to wybraliśmy te, o które wnioskowali sami mieszkańcy.

O budowę placu zabaw w tym miejscu zabiegał Bartłomiej Czyżewski, radny miasta.

- Sygnały mieszkańców, że dzieci nie mają gdzie się bawić, były na tyle silne, aby zareagować – mówi Bartłomiej |Czyżewski. - Cieszę się, że pomimo tego, że projektu nie udało się zrealizować poprzez budżet obywatelski, prezydent przychylnym okiem spojrzał na ten pomysł i zostało to wykonane.

Sama realizacja trwała niewiele ponad miesiąc, a koszt inwestycji to ponad 172 tys. zł (z tego 50 tys. zł to dofinansowanie z budżetu centralnego).

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (3)

Piotr.Piotr.

1 0

Mam małe dzieci i z doświadczenia wiem, że to tak nie działa, iż dzieci się bawią na swoim placu zabaw, a dorosli na siłowni obok sobie ćwiczą. A wygląda to następująco. Dzieci 20 minut faktycznie bawią się na swoim placu, a potem chcą koniecznie wejść na tą siłownię, która jest dla nich bardzo niebezpieczna bo dużo różnych ruchomych dźwigni, ostrych metalowych krawędzi i tak dalej. I rodzic musi sie ostro napocić, aby dziecko tam nie weszło i kupę nerwów przy tym jest. Mówiąc delikatnie jest to zły pomysl. Nie stawiajcie tych siłowni przy placach zabaw. Postawcie je lepiej przy postojach taksówek, aby panowie taksówkarze sobie poćwiczyli czekając na klienta. 23:05, 09.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MichalinaMichalina

1 2

Dla kogo ta siłownia jest zrobiona? Dla mieszkańców tych baraków socjalnych? Nareszcie nie będą musieli przesiadywać za garażami na flaszeczkę i specjala. Tylko spokojnie kulturalnie sobie w szachy pograją. Płot trochę denerwuje, bo nie da się wejść normalnie, ale to nie problem. Łatwo się to rozbiera, a w skupie pójdzie od ręki. 10:21, 10.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

angusangus

0 0

Gdzie wiata z grillem ?Żurlandia nie ma gdzie imprezować tak jak przy Konopnickiej .Strach tam przejść obok a co dopiero zrobić jakiegoś grilla . 18:05, 15.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone