Zamknij
REKLAMA

Orkiestrowych darczyńców nie zabrakło w Wejherowie

19:00, 13.01.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Daria Dunajska

Do 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w stolicy powiatu wejherowskiego włączyło się ponad 80 wolontariuszy, którzy kwestowali na ulicach Wejherowa i w Wejherowskim Centrum Kultury.

Podczas tegorocznej akcji zakupu sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych darczyńców nie brakowało. W Wejherowskim Centrum Kultury zaprezentowano zimowy obóz militarny grupy 10th Shadows. W głównym holu przygotowano stoiska z rękodziełem artystycznym a na sali widowiskowej cztery bloki tematyczne. Hymn WOŚP wykonała orkiestra dęta Fermata, sekcja taneczna Elżbiety Czeszejko pokazała swoje umiejętności.

Wystąpiła Szkoła Muzyczna Yamaha Wejherowo i Rumia, chór męski Harmonia, studio tańca Rytm Dance i sekcja perkusji z WCK. Zatańczył zespół Klubu Tanecznego Świat Tańca oraz odbył się koncert zespołu Restless Sea. Na każdy z bloków obowiązywały płatne wejściówki. Główną atrakcją imprezy była aukcja różnych przedmiotów.

Wylicytować można było m.in. koszulki, kalendarze i inne gadżety WOŚP, łabędzie origami od więźniów z aresztu śledczego, voucher na podróż motocyklem czy bon do restauracji Biały Dworek w Rumi a także wejściówki na warsztaty z tworzenia mydełek. Wspólnie z wolontariuszami na placu Wejhera, do akcji przyłączyli się włodarze miasta i powiatu – Arkadiusz Kraszkiewicz, Piotr Bochiński, Bogdan Tokłowicz i Jacek Thiel.

Warto dodać, że już w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otrzymała od firm medycznych sprzęt o łącznej wartości aż 989 tys. 916 zł 77 gr. W województwie pomorskim sprzęt trafi do Wejherowa. Będzie to urządzenie do lokalizacji naczyń krwionośnych ze statywem od firmy FHU Invest Med. Natomiast w Gdańsku będzie o 20 pomp objętościowych więcej dzięki firmie Medicart healthcare.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone