Zamknij
REKLAMA

19-letnia Natalia zbiera na specjalistyczną protezę

15:35, 11.02.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Od kilku lat prowadzi nierówną walkę z nowotworem. Ostatnia wznowa sprawiła, że 19-letniej Natalii amputowano nogę. Po to, aby nastolatka mogła żyć w miarę normalnie, potrzebna jest kosztowna proteza.

Natalia z Wejherowa pierwszy raz zachorowała siedem lat temu. Miała wówczas dwanaście lat.

- Lekarze zdiagnozowali złośliwy nowotwór kości, tj. mięsak Ewinga - wspomina 19-latka. - Mój nastoletni świat runął, rozpadł się na kawałki. Chemioterapia brzmiała jak dramat, bo dobrze wiedziałam, z czym to się wiążę. Wypadły mi włosy, leżałam na szpitalnym łóżku i powtarzałam sobie w głowie, żeby wreszcie ten koszmar się skończył.

Natalii udało się pokonać chorobę, ale po trzech latach nastolatka ponownie trafiła na oddział onkologiczny. Rak tym razem zaatakował kość udową. Konieczna była nie tylko operacja wycięcia guza, ale też należało wszczepić endoprotezę. Nie obyło się również bez chemii.

- Wydawało się, że tym razem uda mi się pokonać chorobę, ale nowotwór postanowił pokazać, że do trzech razy sztuka – wspomina Natalia. - Wiosną ubiegłego roku nastąpiła wznowa w tkankach uda z licznymi przerzutami do obu płuc. Rak był rozwścieczony, rozrastał się, a to oznaczało tylko jedno: amputację zaatakowanej nogi.

Jak zapewnia Natalia, po nodze została wyłącznie pustka, ból fantomowy, łzy i pogrzebane plany. W pustym miejscu, gdzie nie było niczego oprócz rozpaczy, szybko wykiełkowała jednak determinacja.

- Wciąż walczę z rakiem, przyjmuję chemię i czekają mnie operacje na płucach, ale nie poddaje się i wierzę, że wygram – mówi Natalia. -  Z drugiej strony zdaje sobie sprawę z tego, że nie jestem w stanie zdobyć środków na specjalistyczną protezę, a tak bardzo chciałabym kiedyś pracować w wymarzonym zawodzie wizażystki i zatańczyć na własnym weselu.

W zebraniu środków niezbędnych do zakupu specjalistycznej protezy Natalii pomaga Fundacja Dziecięca Fantazja, która już od piętnastu spełnia marzenia dzieci zmagających się z nieuleczalnymi i zagrażającymi życiu chorobami. Zbiórka pieniędzy odbywa się na portalu Siepomaga.pl.

(A.W)
REKLAMA

Komentarze (6)

JanJan

6 4

Dość już dziewczyno w życiu przeszłaś, teraz niech spełniają się tylko twoje najskrytsze marzenia. Z całego serca życzę zdrowia. 22:30, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OjciecOjciec

5 4

Wszyscy na coś zbierają pieniądze. Niech się wezmą do pracy! 14:33, 14.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ll

1 0

co za burak z ciebie 09:49, 19.02.2019


do ojciecdo ojciec

0 0

żebyś ty nie musiał nigdy... mimo wszystko życze dobrze.. 00:04, 20.02.2019


CzłekCzłek

3 3

Tacy to tylko żerują na naiwności innych 19:03, 15.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

koszmarkoszmar

2 1

gdzie nie spojrzysz to tylko zbierają jakbym mial kazdemu wrzucic do puszki to by wyplaty mi zabrakło i wtedy sam musiałbym do MOPS-u sie zwrocić o pomoc. 10:14, 20.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone