Zamknij
REKLAMA

Rozbudowa szkoły w Redzie. Wmurowano akt erekcyjny

16:35, 05.03.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Trwa rozbudowa Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie. We wtorek odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego, pod którym podpisali się samorządowcy i przedstawiciele społeczności szkolnej.

- Dzisiaj nadszedł bardzo ważny dzień. Dzień, na który czekaliśmy przez kilka ostatnich lat – mówiła podczas wtorkowej uroczystości Dorota Nowicka-Klimowicz, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie. - Poprzez wmurowanie aktu erekcyjnego przystępujemy do kolejnego etapu rozwoju naszej szkoły.

Prace związane z rozbudową placówki ruszyły w ubiegłym roku. Efektem inwestycji ma być zupełnie nowe skrzydło szkoły, w którym znajdowało się będzie dziesięć pracowni zawodowych, kształcących przyszłych grafików komputerowych, dźwiękowców, pracowników branży reklamowej oraz techników architektury krajobrazu.

- Myślę, że będzie to obiekt na miarę XXI wieku – mówiła Gabriela Lisius, starosta wejherowski. - Prace postępują zgodnie z planem, w związku z czym liczymy na to, że oficjalne otwarcie nowego skrzydła szkoły zorganizowane zostanie 2 września w trakcie powiatowej inauguracji roku szkolnego, która odbędzie się w Redzie.

Inwestycja w całości realizowana jest ze środków budżetu powiatu wejherowskiego. Całość przedsięwzięcia wynosi ponad 8 mln zł, z czego 1,5 mln zł ma zostać przeznaczone na zakup i montaż wyposażenia.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone