Zamknij
REKLAMA

Super Pączki Pomagają Dzieciom - znów jest rekord

14:22, 06.03.2019 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Kolejna edycja akcji charytatywnej – i kolejna rekordowa kwota. 5,1 tys. zł trafiło do Klubu Integracyjnego TAO z Wejherowa.

„Super Pączki Pomagają Dzieciom” to akcja, która już od 7 lat jest organizowana przez właścicielkę sieci cukierni Wenta. W tym roku ze sprzedaży pączków w Tłusty Czwartek oraz dodatkowych darowizn udało się uzbierać 5,1 tys. zł na cele charytatywne. To o 800 zł, niż w roku ubiegłym i niemal 5 razy więcej, niż podczas pierwszej takiej akcji.

Elżbieta Wenta, pomysłodawczyni akcji, przekazała symboliczny czek opiewający na kwotę 4,2 tys. zł przedstawicielkom Klubu Integracyjnego TAO. Oprócz tego 500 zł przekazał Tomasz Nowak, wejherowski przedsiębiorca, natomiast 400 zł podarował Bogdan Tokłowicz. wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wejherowskiego.

- Na tę kwotę złożyli się wszyscy nasi klienci, którzy w Tłusty Czwartek kupili u nas pączki – wyjaśnia Elżbieta Wenta, właścicielka cukierni Wenta. - Zainteresowanie było tak duże, że po raz pierwszy zdarzyło się, że zabrakło pączków! To świadczy zarówno o tym, że było zapotrzebowanie na pączki i że smakowały one naszym klientom, ale także o tym, że coraz więcej osób chce pomagać. A pomaganie daje radość zarówno tym dzieciom, do których pomoc trafia, jak i nam, czyli tym, którzy tę pomoc oferują. Robienie czegoś dla drugiej osoby daje ogromne szczęście.

Jak co roku w dzień przekazania czeku wejherowską cukiernię odwiedziły dzieci ze Słonecznego Przedszkola w Wejherowie. Placówka od początku kibicuje akcji i była jednym z pierwszych większych klientów podczas „Super Pączków”. Dla dzieci właścicielka cukierni przygotowała słodki poczęstunek.

Pieniądze drugi rok z rzędu trafiły do Klubu Integracyjnego TAO z Wejherowa.

- Przeznaczymy je na organizację wyjść do kina, na bowling, basen, może jakąś dalszą wycieczkę – wylicza Izabela Minga, kierownik klubu. - Oprócz tego chcemy rozszerzyć warsztaty rękodzielnicze dla naszych podopiecznych, a do tego potrzebny jest zakup rozmaitych materiałów. Planujemy też organizację spektakli. Dzięki takim działaniom dzieci niepełnosprawne mogą przede wszystkim integrować się ze zdrowymi rówieśnikami. To jest bardzo istotne dla rozwoju i rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych, podczas wspólnych zajęć czy wyjść otwierają się, uczą się wielu rzeczy. Czują się docenione i po prostu takie same, jak dzieci zdrowe.

Za rok kolejna, już VIII, edycja akcji „Super Pączki Pomagają Dzieciom”.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

PonczekPonczek

8 1

Niestety jest to SUPER BIZNES dla cukierni którą to robi. 15:14, 06.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

YyyYyy

0 0

To daj ze swoich 5 tysiecy. 22:30, 06.03.2019


wejherowiankawejherowianka

0 0

I jeszcze jaka reklama! No przecież to wszystko robią z dobrego serca! 13:56, 07.03.2019


czytelniczkaczytelniczka

2 1

Mały, zawistny Ponczek...
Otwórz własną cukiernię i rób SUPER BIZNES.

Tak na marginesie - jakie to polskie, każdego, kto coś dobrego robi opluć, wylać na niego wiadro pomyj, wyzwać i najlepiej skopać, samemu w tym czasie siedząc przed komputerem, który zapewnia anonimowość pozwalającą na wypisywanie bredni.
08:09, 07.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone