Zamknij
REKLAMA

Budżet obywatelski 2019. Nabór wniosków niebawem

14:35, 12.03.2019 | źródło: Wejherowo.pl
Skomentuj
REKLAMA

1 kwietnia rozpocznie się składanie wniosków w piątej już edycji Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego – poinformował prezydent Krzysztof Hildebrandt podczas konferencji w wejherowskim ratuszu. Procedury składania wniosków i głosowania pozostają bez zmian.

Na realizację projektów w ramach tegorocznej edycji Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego przeznaczono 1 mln zł, z czego 900 tys. zł na projekty inwestycyjne i 100 tys. zł na nieinwestycyjne. Składanie przez mieszkańców propozycji projektów rozpocznie się 1 i potrwa do 30 kwietnia. Głosować będzie można od 9 do 29 września. Wyniki głosowania upublicznione zostaną w październiku.

- Rozpoczynamy kolejną edycję Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Cztery poprzednie potwierdziły dużą aktywność i pomysłowość wejherowian – podkreślił Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. - Wejherowianie dzięki budżetowi obywatelskiemu chcą uczestniczyć w zarządzaniu swoim miastem i po raz kolejny mogą zaproponować konkretne i ciekawe rozwiązania, na które czekamy od 1 do 30 kwietnia. Do tej pory w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego, zrealizowaliśmy 24 projekty, w tym 17 inwestycyjnych i 7 nieinwestycyjnych. Kolejne projekty są w trakcie realizacji. Podjęcie wysiłku opracowania projektu jest świadectwem zaangażowania w życie i rozwój miasta, tym samym zasługuje na szczególne uznanie. Zachęcam zatem do aktywnego uczestnictwa w życiu Wejherowa i życzę, podczas przygotowywania projektów, wielu wspaniałych pomysłów.

Jak powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, w tym roku Wejherowo włącza się do metropolitalnego budżetu obywatelskiego, który w tym samym czasie będzie realizowany m.in. w Gdańsku, Sopocie oraz innych miejscowościach z okolic Trójmiasta. Głosowanie odbywać się będzie elektronicznie na stronie internetowej miasta Wejherowo oraz w formie pisemnej we wskazanych punktach.

- Maksymalna wartość pojedynczego zgłoszonego projektu inwestycyjnego nie może przekroczyć kwoty 200 tys. zł, a projektu nieinwestycyjnego – 10 tys. zł – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. - Każdy głosujący będzie mógł oddać maksymalnie dwa głosy – jeden na projekt inwestycyjny i jeden nieinwestycyjny.

Warto wiedzieć, że zgłoszone projekty muszą należeć do zadań własnych miasta, a także uwzględniać zasady legalności, gospodarności i celowości. Dodatkowo należy sprawdzić własność terenu, na którym proponowana inwestycja ma być zrealizowana. Zadania inwestycyjne i remontowe mogą zostać wykonane wyłączne na terenach, będących w posiadaniu miasta.

(źródło: Wejherowo.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

wejherowianin wejherowianin

0 1

panie hildebrant zajmij sie pan wejherowem i okolica , 16:14, 12.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wejherowianin wejherowianin

0 0

Ale o co cI chodzi ? Może szczegóły ? ja nie popieram lepszego prezydenta miasta. Zawsze możesz nim zostać panie .... 21:17, 12.03.2019


SWOJAKSWOJAK

0 1

Napiekniejsze podziekowania dla OSP w Bolszewie ,Panowie dziekujemy ,bo gdyby nie WY kolejne lata wiata przystankowa bylaby dziurawa ,nie nadajaca sie do niczego, a gdzie gmina ktora zbiera podatki ,maja ludzi w d....... ,dno pseudokaszubskie , a moze ruszy ktos d.... zza biurka ???? nie wszystkich stac na samochody , CYNICZNA BANDO ,NIEZADOWOLENIE LUDZI NARASTA 16:25, 12.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA