Zamknij
REKLAMA

Trwa budowa sądu. Obiekt już robi wrażenie

15:18, 22.03.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Od jesieni 2017 roku prowadzona jest inwestycja związana z budową nowej siedziby Sądu Rejonowego w Wejherowie. Choć prace mają być prowadzone jeszcze przez kilkanaście miesięcy, to obiekt już robi ogromne wrażenie.

Obecnie Sąd Rejonowy w Wejherowie funkcjonuje w sześciu różnych lokalizacjach, a mimo tego wciąż zmaga się z niedoborem powierzchni. Problem ma rozwiązać budynek, który powstaje przy ulicy Wniebowstąpienia. Jego budowa rozpoczęła się pod koniec 2017 roku.

- Prace budowlane realizowane są zgodnie z harmonogramem robót – informuje Joanna Organiak z Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. - Inwestycja realizowana jest w cyklu 36-miesięcznym, tj. od 6 września 2017 roku do 5 września 2020 roku.

W nowym obiekcie znajdować się będą Wydziały Sądu Rejonowego w Wejherowie, w tym sale rozpraw, sekretariaty, pomieszczenia biurowe i pomieszczenia Biura Obsługi Interesantów, które zlokalizowane zostaną na parterze w pobliżu wejścia głównego. W budynku mieścić się będą również pomieszczenia techniczne, magazynowe, archiwa oraz parking podziemny.

- Celem realizacji inwestycji jest zapewnienie odpowiednich warunków do prawidłowego funkcjonowania i sprawnego wykonywania przez Sąd Rejonowy w Wejherowie zadań dotyczących sprawowania wymiaru sprawiedliwości, zgodnych z zatwierdzonymi przez Ministra Sprawiedliwości (...) wytycznymi – wyjaśnia Joanna Organiak.

Warto zaznaczyć, że budowa nowej siedziby Sądu Rejonowego w Wejherowie planowana była już od dłuższego czasu. Inwestycja, która realizowana jest obecnie, ma pochłonąć blisko 43,5 mln zł.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (3)

badylbadyl

4 3

przyda sie kiedy pis skonczy swoja *%#)!& ! cos wisi w powietrzu skoro buduja sądy a moze w utajnieniu buduja nowe wiezienia ?! 10:39, 24.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dorota  kDorota k

3 7

Po co sąd w tym miejscu, korki będą takie że będą odczuwalne w Redzie. Parking pewnie tylko dla pracowników i policji. Poza tym patrzę i patrzę i w necie i na żywo ale niczego imponującego nie widzę. Raczej brzydkie toto, szpeczące. 07:37, 25.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TomekTomek

3 0

Dobry projekt,miasto się rozwija. 08:16, 26.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone