Zamknij
REKLAMA

Kwiaty i hołd ofiarom zbrodni piaśnickiej

11:00, 08.04.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Daria Dunajska

Z okazji miesiąca pamięci narodowej przy pomniku głównym w Piaśnicy odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna ku czci ofiar pomordowanych przez hitlerowców w 1939 roku w Lesie Piaśnickim.

Od siedmiu lat wydarzenie jest częścią Dni Piaśnickich Gminy Wejherowo w ramach cyklu czterodniowych imprez o charakterze patriotycznym, naukowym, sportowym i rekreacyjnym. W sobotniej uroczystości w Piaśnicy uczestniczyły delegacje władz państwowych oraz samorządowych z powiatu puckiego i wejherowskiego, posłowie, organizacje i stowarzyszenia, poczty sztandarowe szkół, związków kombatanckich i służb mundurowych a także mieszkańcy całego Pomorza Gdańskiego. W zadumie i skupieniu zaznaczono duchową łączność z ofiarami wielkiej piaśnickiej tragedii.

-Pochylmy głowy przed osobami zamordowanymi w imię barbarzyńskiej ideologii. Złóżmy hołd niewinnym ofiarom wojennego kataklizmu, aby pamięć o tragicznych wydarzeniach była ciągle żywa w naszych sercach i umysłach – przypomniał wójt gminy Wejherowo Henryk Skwarło. – Ofiarą ludobójstwa  w lasach piaśnickich padło ponad 12 tys. ludzi. W gronie ofiar znaleźli się liczni przedstawiciele polskiej inteligencji, a także osoby narodowości polskiej, czeskiej i niemieckiej.

Nabożeństwo poprowadził ks. porucznik Adam Tur. Wzruszający program artystyczny o zbrodni ludobójstwa w Piaśnicy wykonali uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Bolszewie. Po odczytaniu apelu poległych, kompania honorowa Marynarki Wojennej oddała salwy honorowe a hodowcy gołębi pocztowych wypuścili w niebo gołębie. Na zakończenie uroczystości liczne delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikiem.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone