Zamknij
REKLAMA

Inscenizacja wjazdu Jezusa do Jerozolimy Kaszubskiej w nowym miejscu

19:26, 10.04.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

W Niedzielę Palmową po raz kolejny odegrana zostanie inscenizacja wjazdu Jezusa do Jerozolimy Kaszubskiej. W tym roku wyjątkowo Chrystusowi będzie można wyjść naprzeciw na terenie Węzła Śmiechowo - Północ. - Spotkajmy się o godz. 10, aby z palmami w dłoniach i okrzykiem "Hosanna" na ustach entuzjastycznie Go przywitać – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Organizatorem inscenizacji Wjazdu Jezusa do Jerozolimy jest wejherowska parafia św. Boromeusza. Pochód prowadzić będzie do nowo budowanego kościoła, gdzie odbędzie się plenerowa msza święta i spotkanie biskupa z młodzieżą.

O godz. 15 Stowarzyszenie Misterników Kaszubskich i Wejherowskie Centrum Kultury zapraszają na wzgórza Kalwarii Wejherowskiej, gdzie odbędzie się inscenizacja Misterium Męki Pańskiej, prezentująca drogę Chrystusa na Golgotę.

- Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu rozpoczęliśmy próby i przygotowania do tegorocznych inscenizacji Misterium Wjazdu, Męki i Pojmania - mówi Wojciech Rybakowski, prezes Stowarzyszenia Misterników Kaszubskich. - W próbach uczestniczy grupa około sześćdziesięciu osób. Równocześnie trwają prace nad kostiumami, niezbędnymi rekwizytami, warstwą muzyczną i wokalną inscenizacji. W tym roku szykują się też zmiany w obsadzie aktorskiej.

W Wielki Czwartek o godzinie 15.30 w kościele Św. Anny (ul. Reformatów 19) odbędzie się inscenizacja Pojmania Jezusa w Ogrójcu. Świadkami inscenizacji Misterium Męki Pańskiej będziemy w Wielki Piątek o godzinie 10.

- W inscenizacji każdego roku biorą udział tłumy, ponieważ wierni chcą włączyć się w święta wielkanocne duchowo – mówi ojciec Daniel Szustak, gwardian wejherowskiego klasztoru Franciszkanów. - Takie rekonstrukcje są bardzo potrzebne, ponieważ uzmysławiają to, jak wielkie było poświęcenie Jezusa dla każdego z nas. Znoszenie wyzwisk i kpin, a zwłaszcza męki na krzyżu, dowodzi ogromnej miłości, jaką Jezus darzy każdego z nas. Co ważne, to przesłanie jest dziś nadal aktualne. Za krzywdy, które wyrządzamy swoimi słabościami i grzechami, możemy zadośćuczynić jedynie miłością do bliźniego – dodaje.

Ramowy plan wydarzeń:

14.04 Misterium wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy Kaszubskiej

godz.10.00   miejsce: Rondo Śmiechowo Północ  UWAGA! ZMIANA MIEJSCA

14.04  Misterium Męki Pańskiej

godz. 15.00 miejsce Pałac Piłata

18.04  Misterium Pojmania

godz. 15.30 kościół św. Anny w Wejherowie

19.04  Misterium Męki Pańskiej

godz. 10.00 miejsce Pałac Piłata

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (5)

WielebnyAnusWielebnyAnus

5 1

Równie dobrze, mogą zainscenizować wjazd radzieckich czołgów. Tragiczny skutek od wieków ten sam. 15:22, 11.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzymonSzymon

3 0

Dlaczego tak daleko od centrum miasta ? Komunikacja nie kursuje więc jak dojechać? 15:05, 12.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SerafinSerafin

0 0

Na osiołku 23:28, 14.04.2019


Stary juz gosc Stary juz gosc

0 2

TE NIEROBY CO NIE ORZA NIE SIEJA A PLONY NA NAIWNIAKACH WEJHEROWSKICH ZBIERAJA juz nie wiedza co maja wymyslic! ZAGNAC NIEROBOW GRESZNIKOW za pederastie i pedofilie na wezel Smiechowo nalozyc im wory zamiast szat i na kolanach do pomnika Wejhera. W latach 1960 byl taki przystojniaczek ojciec gwardian co mial dzieciaki na ul.podgornej potem gdzies go przeniesli i po latach powrocil i ponownie go wyslali do hamburga i tam odszedl do papy. Ci franciszkanie to pelen zagatek klasztor cicho ciemni a co dzialo sie podczas pielgrzymek na kalwarie o o o biedne dzieci wysylane same z Kartuz Koscierzyny Swarzewa Oliwy itd. ZApamietalem wiele naganiaczy tam udzielajacych sie i wylapujacych i oferujacych cieple przyjecie samotnych chlopcow .Koniecznie w kolejke do spowiedzi do grzesznika on udzieli wam reprymendy i pokuty a potem da wam rozgrzeszenie !!!! Grzesznik da grzesznikowi rozgrzeszenie !
08:11, 13.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PawełPaweł

1 2

A na koniec grochóweczka i piweczko dla wszystkich! 08:47, 13.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone