Zamknij
REKLAMA

Wejherowo na niebiesko dla osób z autyzmem

14:31, 12.04.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

W piątek niebiesko zrobiło się na Placu Wejhera. W ten sposób mieszkańcy stolicy powiatu wejherowskiego wyrażali swoją solidarność z osobami ze spektrum autyzmu.

Uroczystości na Placu Wejhera poprzedził przemarsz ulicami miasta. W niebieskim pochodzie wzięli udział między innymi lokalni samorządowcy, przedstawiciele miejscowych placówek oświatowych i członkowie popularnych klubów sportowych.

- Jesteśmy tutaj z Wami, bo wspieramy Was i Wasze działania – mówiła do zebranych Gabriela Lisius, starosta wejherowski. - Bardzo dziękuję organizatorom tego przedsięwzięcia, czyli stowarzyszeniu, które aktywnie działa na rzecz dzieci z autyzmem. Cieszę się, że jesteśmy tutaj razem i pokazujemy swoją jedność.

W ramach wydarzenia zorganizowane zostały liczne występy artystyczne i licytacje. Przybyli na Plac Wejhera mieli również okazję podziwiania pokazów sportowych i odwiedzenia punktu konsultacyjnego. Dodatkowo swoje stoiska rozstawili m.in. strażnicy miejscy i żołnierze.

- Jeżeli ktoś z przechodniów zainteresuje się tym, z jakiego powodu Plac Wejhera zdominowany został przez kolor niebieski, to już będzie sukces – mówiła Małgorzata Woźniak, dyrektor Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. - Ważne, aby świadomość społeczeństwa na temat autyzmu stale rosła.

Głównym organizatorem piątkowych obchodów Światowego Dnia Autyzmu było Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone