Zamknij
REKLAMA

Sportowa elita wystartowała w rumskim Duathlonie

13:07, 15.04.2019 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Najlepsi zawodnicy z całego kraju stawili się na starcie mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie sprint. Mistrzostwa odbyły się w Rumi.

Wszystkie okoliczności, a zwłaszcza piękna wiosenna pogoda, sprzyjały startującym. Sportowe emocje w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi trwały w niedzielę już od samego rana, gdyż przed rozpoczęciem głównych zawodów najmłodsi uczestnicy wystartowali w imprezie towarzyszącej – biegach dla dzieci i młodzieży Energy Kids Run. Potem nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów biegowo-rowerowych.

- Duathlon odbywa się u nas po raz trzeci – mówi Jolanta Król, dyrektor MOSiR Rumia. – Mamy nadzieję, że te zawody na stałe wpiszą się w kalendarz imprez sportowych w Rumi.

- To najszybsze zawody w Polsce – podkreśla Piotr Netter, dyrektor sportowy LOTTO Duathlon Energy Rumia. - Trasa została pomyślana na wzór najlepszych światowych imprez. Czyli z jednej strony pod kątem kibiców, aby mogli na bieżąco śledzić rywalizację na trasie, a z drugiej strony pod kątem zawodników, aby mogli bić rekordy.

Wbrew czarnym scenariuszom, nie sprawdziły się przewidywania dotyczące złych warunków pogodowych. Aura okazała się przyjazna dla startujących. Zawodnicy rywalizowali w trzech wyścigach: Age Group, młodzików i juniorów młodszych oraz Mistrzostw Polski ELITY, zaś mieszkańcy Rumi tłumnie kibicowali swoim faworytom na trasie Duathlonu.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone