Zamknij
REKLAMA

Wielkie sprzątanie rzeki Redy

13:00, 29.04.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Daria Dunajska

Już po raz szósty w Redzie odbyła się wielka akcja społeczna „Sprzątania rzeki Redy”. Uczestnicy zebrali kilka ton śmieci, za co zostali nagrodzeni ciepłym posiłkiem i upominkami.

Akcja sprzątania brzegów rzeki Redy odbyła się w ramach Światowego Dnia Ziemi. Jej celem było uporządkowanie zaśmieconych obszarów rzecznych od ulicy Orzeszkowej w Śmiechowie, przez Pieleszewo do ulicy Kazimierskiej oraz w okolicach Rodzinnego Parku Miejskiego.

Do akcji włączyli się mieszkańcy, burmistrz Redy, radni, pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i wędkarze z Polskiego Związku Wędkarskiego okręg nr 16. Uczestnicy wyposażeni w rękawice i worki na śmieci zebrali kilka ton odpadów. Do pomocy włączyła się również ekipa kajakarzy, która wyjmowała z rzeki m.in. opony, styropian, dywany i materace.

-Mieszkańcy chętnie włączają się w akcję sprzątania miasta, aby nauczyć młode pokolenie prawidłowego korzystania z dobrodziejstw rzeki – wyjaśnia kierownik Gospodarki Odpadami Komunalnymi Grażyna Lemańczyk.

Uroczyste zakończenie sprzątania i tym samym rozpoczęcie sezonu grillowego odbyło się w południe w Parku Miejskim w Redzie przy akompaniamencie orkiestry dętej. Dla uczestników przygotowano kiełbaski z grilla oraz napoje. Organizatorami imprezy byli Kajakowe Meandry, Urząd Miejski, Fabryka Kultury i Ochotnicza Straż Pożarna.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

Klek Klek

0 0

Kiedys Cassubi byliśmy bardziej wylewni , łatwiej nam szlo z empatią i z reprymendą że ktoś coś złego robi . Widac ze burmistrz to jednak nasz/swój a nie jakis poslaniec z Wawy. 09:28, 01.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone