Zamknij
REKLAMA

Przyjdź i obejrzyj zabytkowe rowery!

07:21, 13.05.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Oryginalny Tricycle z 1890 roku, replika bicykla, rowery wojskowe z czasów II wojny światowej, rowery miejskie z lat 60. XX wieku, a także popularne "składaki" można oglądać podczas wystawy w Porcie Rumia Centrum Handlowego Auchan. Ekspozycja składająca się z 35 historycznych jednośladów jest dostępna do soboty.

Pierwsze rowery powstały w drugiej połowie XIX wieku. Od tego czasu powstało wiele rodzajów tych pojazdów, z których korzystamy podczas codziennych dojazdów do szkoły i pracy, turystycznych wypraw czy licznych dyscyplin sportowych. Port Rumia Centrum Handlowe Auchan organizuje wyjątkową wystawę zabytkowych rowerów.

Wszyscy odwiedzający Centrum mogą oglądać niezwykłe egzemplarze, m.in. oryginalny trójkołowiec z 1890 roku, bicykl dziecięcy z 1860 roku, czyli rower z dużym kołem z przodu i małym z tyłu. Wśród wystawianych jednośladów są również rowery wojskowe, które wykorzystywano podczas II wojny światowej i w latach 50., rower transportowy, a także liczne modele spotykane na ulicach i drogach Europy od 1940 do 1990 roku. Nie zabrakło też popularnych rowerów produkcji polskiej, niemieckiej czy radzieckiej, takich jak m.in. romet czy ukraina.

W ostatni dzień wystawy, czyli 18 maja, odbędą się gry i zabawy dla najmłodszych z użyciem zabawek popularnych wiele lat temu i znanych starszym pokoleniom. Dzieci będą mogły także sprawdzić się jako kierowcy samochodzików poruszanych pedałami.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone