Zamknij
REKLAMA

Dom Dziennego Pobytu oficjalnie otwarty

10:00, 20.05.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Daria Dunajska

W Wejherowie Śmiechowie miało miejsce uroczyste otwarcie Domu Dziennego Pobytu „Żyj godnie”. Stowarzyszenie Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Seniorów „Żyj godnie” działa od dziesięciu lat i jest grupą wsparcia dla seniorów, osób niepełnosprawnych, opiekunów osób z zaburzeniami pamięci, chorych na chorobę Alzheimera i inne choroby otępienne. 

W sobotę odbyło się uroczyste otwarcie Domu Dziennego Pobytu dla seniorów i osób cierpiących na choroby otępienne, połączone z piknikiem rodzinnym na świeżym powietrzu. Była wspólna zabawa przy muzyce, loteria fantowa, kiermasz rękodzieła artystycznego, kiełbaski z grilla i domowe wypieki. W uroczystości uczestniczyli radni miejscy i powiatowi oraz przedstawiciele Wejherowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

-Zapraszamy chętnych do współpracy wolontariuszy, szczególnie terapeutów oraz osoby z doświadczeniem  i otwartym sercem – mówi prezes stowarzyszenia Jolanta Węsierska.

Seniorzy i niepełnosprawni z opiekunami oraz osoby, które dostrzegają u siebie problemy z pamięcią mogą skorzystać z zajęć terapeutycznych w środę w godzinach od 14:00 do 18:00 oraz z warsztatów terapii zajęciowych we wtorek i piątek od godziny 14:00.  Placówka mieści się w budynku Wejherowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Sikorskiego 77 A w lokalach 1 i 2.

-Prowadzimy zajęcia z ćwiczeniami pamięci dla chorych, a z opiekunami przy herbatce możemy podzielić się trudami i radościami życia z chorym na Alzheimera – dodaje Jolanta Węsierska. – Można tu uzyskać wsparcie i konkretne porady. To bardzo ważne, aby z problemem nie zostać samemu.

Do placówki przychodzą  także osoby, które nie mają rozpoznania choroby Alzheimera, a już zauważają kłopoty z pamięcią i zawczasu chcą temu przeciwdziałać. Stowarzyszenie Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Seniorów „Żyj godnie” utrzymuje się z własnych składek oraz otrzymuje dofinansowanie z Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone