Zamknij
REKLAMA

Otwarto plac zabaw, strefę gier i siłownię

13:14, 27.06.2019 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Teren rekreacyjny na Osiedlu Przyjaźni staje się coraz atrakcyjniejszy. Na niegdyś pustym placu, który pełnił funkcję boiska, powstają kolejne elementy infrastruktury służącej wypoczynkowi, zabawie i aktywności fizycznej.

Najpierw powstał tu parkour i boisko, teraz plac zabaw i gier dla dzieci oraz siłownia. Te dwa ostatnie obiekty właśnie zostały otwarte.

W ramach inwestycji, która kosztowała niespełna 300 tys. zł powstała strefa fitness z ośmioma urządzeniami oraz plac zabaw, który podzielony został na dwie strefy – dla dzieci i młodzieży. Dla dzieci przygotowano szereg bezpiecznych urządzeń do zabawy - huśtawki, bujaki, drabinki, domek z piaskownicą. Dla starszych dzieci i młodzieży przygotowano natomiast strefę gier plenerowych, w której będą mogły grać m.in. w klasy, szachy, warcaby, chińczyka. Gry wykonane są z modułowych płyt gumowych i idealnie łączą gimnastykę ze świetną zabawą. Plac zabaw jest ogrodzony, zagospodarowany zielenią oraz wyposażony w elementy małej architektury i stojaki na rowery.

- To miejsce aktywnego wypoczynku otwarte i ogólnodostępne, z którego korzystać będą wszyscy mieszkańcy bez względu na wiek – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Jak widzimy, w dzisiejszym świecie jest ogromne zapotrzebowanie na tego rodzaju miejsca sprzyjające zabawie i rekreacji. To sami mieszkańcy zabiegali o zagospodarowanie tego terenu, także radni aktywnie włączyli się w planowanie tego miejsca.

Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, wyjaśnia, że miasto zdobyło na ten cel dofinansowanie – 50 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Otwarte Strefy Aktywności (OSA).

W otwarciu tego terenu wzięli udział m.in. Beata Rutkiewicz i Arkadiusz Kraszkiewicz - zastępcy prezydenta Wejherowa, wykonawcy, wejherowscy radni – Justyna Ostrowska, Jacek Gafka, Rafał Szlas, Tomasz Groth, Leszek Szczypior oraz Michał Jeliński, kierownik Wydziału Kultury, Sportu, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki UM w Wejherowie i Stanisław Brzozowski, kierownik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Wejherowie.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (6)

JacekJacek

11 2

Ktoś zarabia na tych pseudo siłowniach 19:48, 27.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LukaszLukasz

10 1

A co tam gafka robi ? CO on ma z tym wspolnego ten lysy pajac ? tylko wszedzie sie pokazuje do roboty niech sie wezmie. Tak samo ostrowska, co ona ma z tym wspolnego ? Tomasz groth zabiegal o to od lat i mieszkancy z osiedla pamietaja 00:44, 28.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dzikidziki

8 1

Dziwi mnie dlaczego prezydent tak blisko współpracuje z ludźmi ,którzy nie tak dawno głośno krzyczeli hasła przeciwko niemu 07:59, 28.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jołjoł

5 1

widzę łysy wszędzie się pcha i nic nie robi...potrafi tylko robić nic 18:11, 28.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ElzbietaElzbieta

5 0

Na naszym oseidlu przychodzi jak tylko chce glosy dostac, to szczerzy ten swoj falszywy usmiech. N apewno na niego juz nie zaglosuje bo w nosie ma mieszkancow tylo ten swoj falszywy leb wystawia do zdjec. co on ma wspolnego z harcerska ?? smiech na sali ze ludzie tego nier widza. Pan Lupina jest aktywny i dziala jak radny z naszej dzielnicy a tak lba nie wystawia co chwile do zdjec 23:29, 28.06.2019


JustineJustine

1 1

Jak niektórym komentującym (wiadomym zresztą) żal dupsko sciska, to az miło poczytac :D Pozdro dla trolików i innych ujadaczy. Brawo samorzad, brawo radni! Robcie dalej swoje 13:00, 04.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone