Zamknij
REKLAMA

Z Iwano-Frankowska do Wejherowa. Uczą się i zwiedzają region

09:44, 10.08.2019 | A.W
Skomentuj
REKLAMA

Po raz szesnasty stolicę powiatu wejherowskiego odwiedzili studenci z Ukrainy. Delegacja z Uniwersytetu Przykarpackiego w Iwono-Frankowsku zwiedza Pomorze oraz zgłębia kulturę Polski.

Do Wejherowa przyjechały studentki filologi polskiej, które chciały namacalnie obcować z kulturą naszego kraju. Podczas pierwszego dnia pobytu miały możliwość obejrzenia ratusza miejskiego, zwiedzenia Kalwarii Wejherowskiej, a także zejścia do krypt w podziemiach kościoła.

- Bardzo spodobało mi się Wejherowo, a w szczególnie ratusz – mówi Irena, studentka polonistyki Uniwersytetu Przykarpackiego. - Po prostu zachwyciła mnie instalacja obrazująca życie mieszkańców Wejherowa. Jestem po raz pierwszy w Polsce i wszystko jest dla mnie nowe oraz zadziwiające.

W środę studentki pod opieką prodziekan Olgi Lazarowicz spotkały się ze starostą Gabrielą Lisius, wicestarostą Jackiem Thielem oraz przedstawicielami Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Starosta opowiedziała studentkom o powiecie wejherowskim, a także o szerokiej działalności Starostwa Powiatowego w Wejherowie, szkołach powiatowych i sprawach społecznych.

- Nasz wyjazd daje możliwość zapoznania się z kulturą polską i zrozumienia tych rzeczy, o których się uczymy – wyjaśnia Irena. - Wejherowo jest takie piękne i spokojne. Wydaje się idealnym miejscem na pierwszą wycieczkę po Polsce.

Uniwersytet Przykarpacki liczy około dwustu studentów polonistyki, którzy uczą się nie tylko języka polskiego, ale także różnych dialektów występujących w naszym kraju. Szczególnym zainteresowaniem młodych ludzi cieszy się język oraz kultura kaszubska. Studentki z Ukrainy podczas tygodniowego pobytu zwiedzają Wejherowo, Kartuzy, a także Trójmiasto.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA