Zamknij
REKLAMA

Tak będzie wyglądała rozbudowana „piątka”

08:48, 23.08.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Trwają prace związane z rozbudową redzkich szkół podstawowych. Inwestycje wynikają z dostosowania placówek do wymogów reformy oświaty. Obecnie na etapie projektowym jest zadanie związane z rozbudową „piątki”.

Przypomnijmy. Wdrożona reforma oświaty wiąże się ze zmianami w organizacji pracy szkół podstawowych. Aby pomieścić osiem roczników uczniów, w Redzie trwają prace związane z rozbudową trzech szkół. Do nowego budynku uczniów już za tydzień przyjmie Szkoła Podstawowa nr 2. W redzkiej „szóstce” roboty powinny się zakończyć do stycznia 2020 roku, a w „piątce” trwają prace projektowe.

- Obecnie w Szkole Podstawowej nr 5 uczy się 206 uczniów – mówi Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy. - Prowadzona rozbudowa zapewni miejsce dla około 350 dzieci.

Umowa na wielobranżowy projekt rozbudowy szkoły została podpisana w kwietniu. Wykonawcą prac jest firma PAKT Sp. z o.o. Pracownia Autorska Karol Tomczak z Gdyni. Projektowany budynek będzie miał kształt dwóch brył, przykrytych dwuspadowymi dachami i połączonych łącznikiem z istniejącą częścią. Powierzchnia nowej części szkoły wynosi 1800 m2.

- Ponieważ zapisy planu miejscowego pozwalają na budynki o maksymalnej wysokości 11 m, nowe skrzydło szkoły będzie obiektem dwukondygnacyjnym z częściowym podpiwniczeniem – wyjaśnia Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy. - Niedogodne ukształtowanie terenu, ze wzniesieniem w kierunku zachodnim, rozwiązano w taki sposób, że parter mieści się na dwóch poziomach. Takie rozwiązanie jest tańsze, a dzięki wkomponowaniu w rzeźbę terenu zachowamy charakter otoczenia.

Zróżnicowanie wysokości parterów ma uzasadnienie funkcjonalne. W części środkowej, wyższej i sąsiadującej z głównym wejściem do szkoły, znajdą się między innymi: pokój nauczycielski (wyposażony w antresolę), jadalnia i świetlica. Przesuwana ścianka działowa między jadalnią i świetlicą pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni. Część niższa jest częściowo podpiwniczona. Będą tam pomieszczenia techniczne oraz szatnia. Parter niższego obiektu pomieści sekretariat, gabinety dyrekcji, administrację, zaplecze socjalne, gabinet terapii indywidualnej oraz oddział zerowy z osobnym wejściem, będący zupełnie wyodrębniony od reszty placówki. Znajdą się tam dwie sale dydaktyczne wraz z zapleczem, toaletami i szatnią.

Na pierwszym piętrze przewidziano sześć sal lekcyjnych wyposażonych w niezbędne zaplecze, bibliotekę z antresolą i pomieszczenia socjalne. Obie części są połączone łącznikiem, gdzie znajduje się wejście do budynku szkoły.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone