Zamknij
REKLAMA

Dziś wszyscy czytają dzieła największych polskich pisarzy

15:29, 07.09.2019 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Sachem Henryka Sienkiewicza – fragmenty właśnie tej noweli były czytane w Powiatowej Bibliotece Publicznej podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania.

 

W wielu miejscach nie tylko w naszym kraju, ale też za granicą, organizowane jest dziś Narodowe Czytanie. Jest to nie tylko okazja, aby poznać wielkie dzieła polskich twórców literatury, ale także posłuchać i zobaczyć znane osoby, które czytały fragmenty utworów.

 

W PBP w Wejherowie gośćmi byli samorządowcy, którzy odczytali wybrane fragmenty działa Sienkiewicza. Nmożne było posłuchać m.in. Gabrieli Lisius, starosty wejherowskiego, Jacka Thiela, wicestarosty czy Jolanty Król, członka zarządu powiatu.

W stolicy powiatu Narodowe Czytanie zorganizowano też w innych miejscach, np. w szkole i na Placu Jakuba Wejhera (tu można było usłyszeć fragmenty „Katarynki” Bolesława Prusa” i „Dobrej pani” – Elizy Orzeszkowej. Te dwie nowele wybrał prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt spośród ośmiu, jakie zaproponowała do Narodowego Czytania w tym roku Para Prezydencka).

Dodajmy, że utwory stanowiące każdego roku temat Narodowego Czytania, są dziełami na trwałe wpisanymi w historię polskiej literatury i czytane są w ponad 3 tysiącach miejsc na całym świecie, w tym ponad 2, 2 tys. miejsc na terenie naszego kraju.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA