Zamknij
REKLAMA

Miejski park finalistą prestiżowego konkursu

12:58, 08.09.2019 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Wejherowski park został finalistą ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku 2018”.

Wejherowo zostało finalistą Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2018 i Budowa XXI wieku” za rewitalizację-modernizację Parku Miejskiego w Wejherowie. Sekretarz miasta Bogusław Suwara odebrał nagrodę w imieniu prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie.

Do XXIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku 2018 i Budowa & XXI wieku" zgłoszono kilkaset realizacji, a wejherowski park znalazł się w finale tego konkursu. To kolejna w ostatnich latach nagroda dla Wejherowa za zrealizowane inwestycje miejskie.

- W tej edycji konkursu istotną zmianą, jest poszerzenie nazwy o „Budowę XXI wieku”. Zmiana ta ma związek z rozszerzeniem idei i zakresu działania konkursu o nowe obiekty - mówi Roman Pikuła, komisarz konkursu, prezes Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego.

Przypomnijmy, że Park Miejski im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie został założony w XVIII, jako park pałacowy. W latach 2008-2011 przeprowadzono rewitalizację tego terenu, podczas której wybudowano m.in. ścieżki parkowe, drewniane pomosty, oświetlenie, siłownię zewnętrzną, plac zabaw o powierzchni ponad 2 tys. m kw., aleję różaną z pergolami, rabaty kwiatowe. Za tę inwestycję w miasto Wejherowo zdobyło pierwszą nagrodę w XVI edycji konkursu „Modernizacja Roku 2011”.

W tegorocznej edycji nagrodzono miasto Wejherowo za kolejne prace rewitalizacyjne na terenie parku, które objęły m.in. wybudowanie dwóch wielkogabarytowych wolier dla ptaków, modernizację istniejącego stawu, kapitalny remont mostku nad rzeką Cedron, wykonanie kolejnych nowych ścieżek i placu zabaw oraz inne elementy urządzenia parku.

- Prace w naszym parku prowadzone są systematycznie już od wielu lat, a ich efekty budzą wielkie zainteresowanie i uznanie wśród mieszkańców Wejherowa, a także wśród odwiedzających miasto gości i turystów. – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – W planach mamy przeprowadzenie kolejnych modernizacji na tym terenie. Atrakcje w parku pozwalają przebywającym tam mieszkańcom znaleźć chwilę relaksu i rekreacji w pięknym otoczeniu oraz zobaczyć z bliska ptaki, które w naturze trudno spotkać.

Nagrodę na Zamku w Warszawie odbierał wspólnie z Bogusławem Suwarą, sekretarzem Wejherowa wykonawca prac w parku - Wojciech Gustowski z fimy WOJ-MAR.

Jak podkreśla Bogusław Suwara, sekretarz miasta Wejherowo, Park Miejski to jedno z takich miejsc, gdzie można sobie zrobić przerwę od zgiełku codziennego życia.

- Inwestycje, które konsekwentnie realizujemy mają na celu zachęcić mieszkańców do odpoczynku, wytchnienia w atrakcyjnym otoczeniu. – podsumowuje Bogusław Suwara.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone