Zamknij
REKLAMA

Rusza coroczna edycja akcji charytatywnej Szlachetna Paczka

13:38, 08.09.2019 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Trwa dwudniowe szkolenie wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Ma na celu wdrożenie wolontariuszy do całej akcji i przygotowanie ich do pracy z rodzinami w rejonie. To właśnie wolontariusze pełnią niezmiernie ważną rolę w całym przedsięwzięciu – to oni będą odwiedzać rodziny i przeprowadzać wywiady środowiskowe.

Proces wdrażania trwa dwa dni - rozpoczął się w sobotę i potrwa do dziś (do niedzieli).

- To szkolenie, które przygotowuje ich do pracy w grupie oraz do tego, jak postrzegać biedę i w jaki sposób rozmawiać z rodzinami – wyjaśnia Monika Potrykus, lider rejonu Wejherowo.

- Obecnie mamy już 27 wolontariuszy w Wejherowie – dodaje Iwona Kaluza, Koordynator Regionalny Szlachetnej Paczki w województwie pomorskim. - Cały czas osoby chętne mogą się zgłaszać, nigdy nie jest za dużo wolontariuszy. Na pewno każdy znajdzie u nas miejsce dla siebie.

Wolontariusz Szlachetnej Paczki odwiedza daną rodzinę, której ma być udzielona pomoc, nawiązuje też kontakt z darczyńcą i staje się pośrednikiem pomiędzy rodziną a darczyńcą.

17 listopada będzie otwarcie bazy rodzinom w internecie, natomiast „Weekend cudów” (wet6dy to rodzinom zostaną przekazane dary) zaplanowany jest na 7-8 grudnia.

Przypomnijmy: Szlachetna Paczka to jeden z największych programów społecznych w Polsce. Pomaga wyjść z biedy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji – ubogim rodzinom, niepełnosprawnym czy samotnym seniorom – poprzez niesienie tzw. mądrej pomocy. Paczka daje potrzebującym przede wszystkim impuls do zmiany i wspiera ich w tym, by zaczęli samodzielnie radzić sobie w życiu, by pokonali dotychczasowe trudności i niemoc.

Szlachetna Paczka działa w całej Polsce – jest to możliwe dzięki pracy wolontariuszy oraz dzięki darczyńcom. Pomóc może każdy, albo oferując pomoc potrzebującym, albo włączając się w pracę całego zespołu Szlachetnej Paczki.

Szczegóły na stronie: www.szlachetnapaczka.pl

 

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Trolik1Trolik1

2 0

Z jednej strony można się zastanawiać cxy dac rybę czy wędkę. Z drugiej, akurat w wypadku tej akcji wiem, że niejednokrotnie wedka zadziałała. Czego przykładem jest m.in. jeden znajomy, będący w tragicznej sytuacji rodzinnej , który dziś właśnie dzięki nim odżywa. Fakt-chwilę to trwało , ale sie podniósł. Wraz z całą rodziną. 19:38, 08.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone