Zamknij
REKLAMA

Stadion miejski w Rumi oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]

16:24, 13.09.2019 | źródło: UM Rumia
Skomentuj
REKLAMA

Oficjalne otwarcie zmodernizowanego stadionu miejskiego w Rumi mogło mieć tylko taki charakter – iście sportowy. Zapalenie olimpijskiego znicza, symboliczne przecięcie wstęgi oraz sztafeta olimpijska - to tylko część piątkowej uroczystości. W otwarciu uczestniczyli m.in. uczniowie z lokalnych szkół, sportowcy oraz przedstawiciele władz miasta i powiatu.

Stadion w pierwotnej postaci oddano do użytku w 1964 roku. Od początku istnienia obiektu w jego obrębie ulokowana była żwirowa bieżnia, która wraz z upływem czasu przestała spełniać swoją funkcję. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez kilkadziesiąt lat.

Kierownictwo MOSiR-u w końcu doczekało się zmian. W sierpniu tego roku udało się zakończyć kosztującą ponad 5 milionów złotych inwestycję, dzięki której powstał m.in. rozbieg do skoku w dal, oświetlenie, kanalizacja burzowa i przede wszystkim nowa bieżnia tartanowa.

Modernizacja stadionu nie byłaby jednak możliwa bez dofinansowań z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o łącznej wartości 1,3 miliona złotych, które udało się pozyskać pracownikom urzędu miasta.

Chcąc uczcić sukces, jakim jest udana modernizacja sportowej wizytówki Rumi, pracownicy MOSiR-u wspólnie z władzami przygotowali wyjątkową ceremonię. W piątek na stadionie rozbrzmiał hymn narodowy, po czym zapalony został znicz olimpijski. Ponadto, w nawiązaniu do 65. urodzin miasta, wypuszczonych zostało 65 gołębi.

– Cieszę się niezmiernie, że ta nowoczesna bieżnia w końcu powstała. Niech służy klubom sportowym i wszystkim mieszkańcom, każdego dnia, do późnych godzin wieczornych. Wszyscy mogą przyjść i korzystać z tego obiektu, do czego gorąco zachęcam i jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia modernizacji stadionu – podkreślił Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Goście mogli także podziwiać sportowe zmagania, które odbywały się w ramach XXIII Sztafety Olimpijskiej o Puchar Dyrektora MOSiR-u, oraz uczestniczyć w symbolicznym przecięciu wstęgi i poświęceniu zmodernizowanego obiektu.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

pikipiki

1 0

A szaman stoi przy tej taśmie ,bo dorzucił się do inwestycji ? 12:42, 14.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA