Zamknij
REKLAMA

Nowe, funkcjonalne sale w przedszkolach

12:24, 18.09.2019 | A.W
Skomentuj
REKLAMA

Od września miejskie przedszkola w Redzie wzbogaciły się o nowe sale dydaktyczne. Funkcjonalne pomieszczenia powstały w ramach projektu unijnego pn. „Przedszkolaki z perspektywą”.

- Od początku ubiegłego roku szkolnego w Redzie funkcjonują dwa miejskie przedszkola – mówi Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy. – W tym samym czasie miasto rozpoczęło realizację projektu pn. „Przedszkolaki z perspektywą”. Kolejnym etapem inwestycyjnym przedsięwzięcia jest tegoroczne oddanie do użytku nowych sal, co pozwoliło nam przyjąć do miejskich przedszkoli pięćdziesięcioro dzieci więcej, niż w roku ubiegłym.

Powstałe sale dydaktyczne zostały gruntownie wyremontowane i wyposażone w meble, zabawki oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne. Stworzono również zupełnie nowe zaplecze sanitarne, w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Projekt pn. „Przedszkolaki z perspektywą - utworzenie 275 nowych miejsc przedszkolnych w Redzie” jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego kwotą ponad 4 mln złotych. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie liczby miejsc wychowania przedszkolnego oraz poprawa jakości usług edukacji przedszkolnej na terenie Redy. Projekt zakończy się w sierpniu przyszłego roku, a z przewidzianych zadań inwestycyjnych przy każdym przedszkolu powstanie jeszcze nowy plac zabaw.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA