Zamknij
REKLAMA

PCPR w Wejherowie. Pomagają już od 20 lat

11:28, 19.09.2019 | źródło: UM Wejherowo
REKLAMA
Skomentuj

Były podziękowania, wspomnienia i gratulacje. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie obchodziło dwudziestolecie istnienia. Z tej okazji w Filharmonii Kaszubskiej zorganizowana została uroczysta gala.

Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpienia dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, która powitała przybyłych gości i w skrócie przybliżyła 20-lecie działalności instytucji.

- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie zostało powołane jako jednostka organizacyjna powiatu wejherowskiego 3 marca 1999 roku. Zaledwie kilka miesięcy później, bo w lipcu tego samego roku, utworzono Powiatowy Zespół Orzekania o Niepełnosprawności – mówiła Iwona Romanowska. - Przez ostatnie 20 lat cały czas przybywało nam zadań, a wraz z nimi środków na ich realizację, a także klientów i pracowników do obsługi. Nasza kadra to wykwalifikowani pracownicy, z czego 95 proc. stanowią osoby z wykształceniem wyższym. Są to przede wszystkim ludzie o otwartych sercach i wielu talentach, którzy bezinteresownie biorą udział w wielu akcjach charytatywnych. Dlatego bardzo im dziękuję, bo dzięki nim niemożliwe staje się możliwe.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie podziękowań oraz nagród wyróżniającym się pracownikom, a także instytucjom i osobom, które w ciągu ostatnich dwudziestu lat wspierały i współpracowały z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie.

W trakcie uroczystości głos zabrał także zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz, który podziękował pracownikom wejherowskiego PCPR za wieloletnią pracę na rzecz placówki, jednocześnie wyróżniając jednostkę powiatową miniaturą statuetki Jakuba Wejhera przyznaną przez prezydenta Krzysztofa Hildebrandta za olbrzymią pracę na rzecz osób potrzebujących, a także wsparcie i kompetentną, wszechstronną pomoc niesioną chorym.

- Uważam, że dzisiejszy, wspaniały jubileusz jest doskonałą okazją, aby podziękować tym wszystkim, którzy przychodzą z pomocą rodzinom, które przeżywają różnego rodzaju trudności. PCPR jest miejscem szczególnym – podkreślił Arkadiusz Kraszkiewicz. - Jest enklawą dla osób potrzebujących, słabych i bezbronnych, gdzie udzielana jest im pomoc. Dlatego chciałbym złożyć podziękowania wszystkim pracownikom wejherowskiego PCPR-u, którzy niosą pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Uroczystość zwieńczyły wyjątkowe występy artystyczne dzieci z rodzin zastępczych oraz pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

(źródło: UM Wejherowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone