Zamknij
REKLAMA

Podwórko pełne zabawy i nauki. Tu dzieci mogą rozwijać talenty

18:15, 22.09.2019 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Trampoliny, konstrukcje do wspinania się, układ słoneczny, przestrzenna mapa ziemi, urządzenia z których można wydobyć rozmaite dźwięki wiele innych elementów znalazło się na otwartym właśnie Podwórku Talentów Nivea.

Wyjątkowy plac zabaw powstał w Rumi i w miniony weekend został oficjalnie otwarty. Ale określenie „plac zabaw” to nieco za mało – Podwórko Talentów Nivea jest bowiem tak skonstruowane i wyposażone, że służy nie tylko do zabawy, ale też do zdobywania wiedzy i rozwijania talentów najmłodszych.

Przypomnijmy: od 2017 roku na terenie całego kraju powstało około 40 takich Podwórek Talentów Nivea – nowoczesnych obiektów edukacyjno-rekreacyjnych. Każde z nich to koszt 250 tys. zł. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Rumi takie „podwórko” powstało i zostało otwarte również w parku Starowiejskim, przy Miejskim Domu Kultury w Rumi.

Wygranie takiego obiektu nie jest łatwe, przede wszystkim z powodu bardzo dużej konkurencji. Aby wygrać Podwórko, trzeba było się znaleźć w ścisłej czołówce ogólnopolskiego głosowania, które trwało ok. dwóch miesięcy. Rumia została zakwalifikowana do kategorii miejscowości liczących od 20 do 60 tysięcy mieszkańców. Każda zarejestrowana osoba mogła oddać jeden głos dziennie.

Dzięki wyjątkowej mobilizacji lokalnej społeczności Rumi udało się zgromadzić ponad 42,2 tys. głosów, co uplasowało miasto na trzecim spośród pięciu miejsc na podium, które miały zagwarantowaną budowę Podwórka Talentów Nivea.

W obrębie tego wyjątkowego placu zabaw powstały m.in. huśtawka w kształcie bocianiego gniazda, gra twister, ścianka wspinaczkowa, piaskownica naukowa, mini-planetarium, muzyczne tablice z bębnami czy scenka teatralna. W trzech różnych strefach (naukowej, artystycznej i sportowej) dzieci mogą już kształtować poprzez zabawę swoją sprawność, wiedzę oraz wyobraźnię.

- Co istotne, samorząd nie wydał na tę inwestycję żadnych pieniędzy – podkreśla Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi. - Wszystkie koszty poniosła firma kosmetyczna, która jest sponsorem. Wiele osób bardzo zaangażowało się w to, aby codziennie brać udział w głosowaniu i „wyklikać” to podwórko. W niektóre dni ponad 1 tys. osób głosowało i dzięki temu udało nam się zostać jednym z finalistów.

Oficjalne otwarcie boiska i uroczyste przecięcie wstęgi miało miejsce dziś, mieszkańcy Rumi mogą więc już korzystać z nowej atrakcji w mieście.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA