Zamknij
REKLAMA

Dzień otwarty zajezdni MZK z ministrem

09:00, 23.09.2019 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu wejherowski Miejski Zakład Komunikacji zorganizował bezpłatne zwiedzanie zajezdni autobusowej. Przez trzy godziny w Wejherowie przy ulicy Tartacznej każdy chętny mieszkaniec mógł obejrzeć bazę Miejskiego Zakładu Komunikacji i zapoznać się z jego działalnością. Dla najmłodszych przygotowano quiz z nagrodami oraz gadżety firmowe, a na wszystkich czekały polskie jabłka.

W związku z tym wydarzeniem została uruchomiona specjalna bezpłatna linia autobusowa pod nazwą „Wejherowo Wita”, która tego dnia dwukrotnie kursowała spod placu Jakuba Wejhera do zajezdni i z powrotem. W dniu wyjazdu pierwszego autobusu, przed ratuszem odbyło się wręczenie nagród autorom najciekawszych zdjęć z podróży do pracy rowerem, którego organizatorem był Urząd Miejski.

Pierwsze miejsce zajął Andrzej Dunst, drugie miejsce Agnieszka Ślusarz a trzecie miejsce Łukasz Omernik. Nagrody zwycięzcom w postaci biletów do Filharmonii Kaszubskiej i upominków promocyjnych miasta, wręczył minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, w towarzystwie prezydenta miasta Krzysztofa Hildebrandta i sekretarza Bogusława Suwary.

Sobotnią europejską kampanię tradycyjnie zakończono w niedzielę „Dniem bez Samochodu”. Tego dnia zarówno na terenie Wejherowa, jak i całego województwa pomorskiego,właściciele samochodów na podstawie okazanego dowodu rejestracyjnego mogli jeździć komunikacją miejską za darmo.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

micky_mousemicky_mouse

10 1

A co robi Gowin na zwiedzaniu zajezdni autobusowej w Wejherowie? 09:39, 23.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KaczorKaczor

4 0

Wybory, wybory, wybory droga myszko 18:50, 23.09.2019


KASZUBKASZUB

2 0

Nie starcza mu do pierwszego ,wiec kupil karnet....PS myslalem ze szambo plynie Wisla
18:14, 24.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA