Zamknij
REKLAMA

Będzie więcej pociągów na linii PKM

07:52, 10.10.2019 | źródło: UMWP
Skomentuj
REKLAMA

Dodatkowych siedem pociągów z Gdyni Głównej do Gdańska Wrzeszcza i Kartuz ułatwi podróż mieszkańcom. Będą kursować w dni robocze. Wyjadą na tory już 14 października, czyli od najbliższego poniedziałku.

Pasażerowie korzystający z pociągów kursujących linią Pomorskiej Kolei Metropolitalnej zgłaszali ostatnio, że niektóre pociągi są bardzo przepełnione. – Samorząd województwa pomorskiego, wychodząc naprzeciw zwiększonym potrzebom przewozowym, postanowił uruchomić dodatkowe połączenia pomiędzy Gdynią a Gdańskiem Wrzeszczem i Kartuzami – mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego. - Dodatkowe pociągi obsługiwane będą dwuczłonowymi szynobusami, mogącymi pomieścić około 130 osób na miejscach siedzących.

Dodatkowych pociągów będzie siedem. Sześć pomiędzy Gdańskiem Wrzeszczem a Gdynią Główną. Na szlak wyjedzie też jeden dodatkowy, poranny skład z Kartuz przez stację Gdańsk Osowa (z pominięciem linii PKM) do Gdyni Głównej. – Z Gdyni Głównej składy odjadą o godzinach: 8.41, 14.31, 17.31, z Gdańska Wrzeszcza o 10.01, 15.31 oraz 19.16. Z Kartuz do Gdyni pociąg wyruszy o 7.17 – informuje wicemarszałek Świlski. Uruchomienie większej liczby składów, kończących bieg na stacji Gdańsk Wrzeszcz nie jest niestety możliwe z uwagi na brak wolnych torów i krawędzi peronowych.

Szczegółowy rozkład jazdy wszystkich pociągów będzie dostępny w wyszukiwarkach połączeń, na stacjach i przystankach osobowych oraz na portalu pasażera PKP PLK.

(źródło: UMWP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA