Zamknij
REKLAMA

Nowa plaga w lasach. Policja apeluje o rozsądek

10:47, 10.10.2019 | A.W
Skomentuj
zdj. ilustracyjne (www.pixabay.com)
REKLAMA

Niemal każdego dnia przyjmowane są zgłoszenia o zaginięciach osób podczas grzybobrania. Nie wszyscy amatorzy grzybów znają lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę, przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.

Funkcjonariusze radzą, aby do lasu nie wybierać się w pojedynkę, a w przypadku, gdy nie mamy innego wyjścia, powiadomić bliskich, gdzie dokładnie jedziemy i o której godzinie wrócimy. Na grzyby najlepiej wybierać się nad ranem i mieć na uwadze, że dzień trwa coraz krócej.

- Zabierzmy ze sobą naładowany telefon komórkowy oraz latarkę, które w momencie zagubienia w lesie mogą okazać się bardzo pomocne – przekonują funkcjonariusze policji. - Telefon możemy wykorzystać do wezwania pomocy. Komórka pomoże również odczytać naszą lokalizację oraz możemy skorzystać z aplikacji telefonu, która wskazuje naszą lokalizację rodzinie, jak również wzywanym służbom ratunkowym – dodają.

Warto również zapamiętać charakterystyczne punkty w lesie, tj. rozwidlenia dróg, szczególne drzewa, czy też znaki turystyczne. Najlepiej przy tym ubrać się w jasny strój i elementy odblaskowe, które mogą ułatwić akcję poszukiwawczą w razie zaginięcia oraz zaopatrzyć się w wodę i jedzenie.

[ALERT]1570697552301[/ALERT]

 

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

NorbertNorbert

7 1

Każdy las gdzieś się kończy. 15:54, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

romanroman

4 0

w telefonie , nawigacja dla idiotów . 17:33, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TobiaszTobiasz

1 0

Za dużo ludzi grzybów pozbierało a kupować w sklepach nie ma kto. 22:09, 11.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA