Zamknij
REKLAMA

Świetlica osiedlowa została oficjalnie otwarta

12:45, 22.10.2019 | źródło: UM Wejherowo
Skomentuj
REKLAMA

Nowe miejsce spotkań dla mieszkańców wraz z zapleczem gospodarczym. Przy ul. Mostnika na Osiedlu Sucharskiego w Wejherowie zakończyła się budowa świetlicy osiedlowej. Inwestycja zrealizowana została w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowo powstała świetlica jest wolnostojącym budynkiem jednokondygnacyjnym. Wewnątrz obiektu znajduje się sala na około 45 miejsc, aneks kuchenny, pomieszczenie gospodarcze i łazienka. Nadto powstał zadaszony taras przed wejściem, a wokół świetlicy pojawił się chodnik. W ramach inwestycji, która kosztowała około 420 tys. zł, powstała kanalizacja sanitarna, deszczowa i wodociągowa, instalacja elektryczna oraz odgromowa, a także instalacja gazowa, umożliwiająca ogrzewanie budynku piecem z sieci gazowej.

Jak powiedział sekretarz Wejherowa, Bogusław Suwara, obiekt zaprojektowany został jako miejsce do spotkań dla mieszkańców, z przeznaczeniem na działalność kulturalno-oświatową i samorządową. Zostanie oddany do dyspozycji Rady Osiedla.

- Świetlica, która pełnić będzie wiele funkcji, powstała dzięki zaangażowaniu mieszkańców tego osiedla, którzy udowadniają, że wspólnie można zrobić wiele dla swojego otoczenia – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Teren przy ul. Mostnika został zagospodarowany w kompleksowy sposób. Jest już boisko do gry, plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Wartość tego projektu przekroczyła 200 tys. złotych, a zatem była to kwota wyższa niż przewidywana w ramach budżetu obywatelskiego. Musieliśmy ją uzupełnić ze środków budżetu miasta.

Autor zwycięskiego projektu, Dariusz Kreft, podziękował swoim sąsiadom – mieszkańcom osiedla za aktywność i zaangażowanie podczas kolejnej edycji Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. W uroczystym otwarciu świetlicy wzięli udział mieszkańcy osiedla, zarząd Rady Osiedla Sucharskiego, zastępca prezydenta Wejherowa oraz wejherowscy radni.

(źródło: UM Wejherowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

araara

4 0

420 tys złoty?! Każdy kto pracuje w budowlance chyba widzi że to jakiś szwindel ! Za parterowy budynek z płaskim dachem o tak małej powierzchni tyle pieniędzy.. I tak właśnie roztrwania się pieniądze podatników. Ale koledzy zarobili... 07:06, 23.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA