Zamknij
REKLAMA

Wiemy, ilu jest bezdomnych w Wejherowie

10:15, 07.11.2019 | źródło: SM w Wejherowie
Skomentuj
REKLAMA

Obecnie na terenie Wejherowa przebywa szesnastu bezdomnych – wynika z informacji Straży Miejskiej. Spisu bezdomnych wejherowscy strażnicy dokonali w ramach realizowanego od kilkunastu lat programu pn. „Pomagamy Bezdomnym”.

Kim są osoby, które tułają się po mieście? Z informacji strażników miejskich wynika, że najstarszy bezdomny ma 63 lata, a najmłodsza jest kobieta – 28 lat. Większość bezdomnych, bo aż dziewięciu pochodzi z Wejherowa, a siedmiu jest spoza miasta, w tym z Gdyni i Rumi. Powyższe osoby trafiły na ulicę głównie z powodu alkoholu bądź konfliktów rodzinnych.

Jak twierdzą bezdomni, ich głównym źródłem utrzymania jest sprzedaż surowców wtórnych, a także żebractwo, zasiłki bądź pomoc ze strony rodziny i znajomych. Wszystkim bezdomnym funkcjonariusze zaproponowali pobyt w schroniskach dla bezdomnych, ale nikt z propozycji strażników nie skorzystał. Bezdomni zostali również poinformowani o tym, że jeśli zdecydują się na pobyt w schronisku, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej lub u dyżurnego Straży Miejskiej otrzymają skierowanie i bilet na dojazd do placówki w Gdyni bądź Gdańsku.

[ALERT]1573119292072[/ALERT]

 

(źródło: SM w Wejherowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA