Zamknij
REKLAMA

Wiemy, ilu jest bezdomnych w Wejherowie

10:15, 07.11.2019 | źródło: SM w Wejherowie
Skomentuj
REKLAMA

Obecnie na terenie Wejherowa przebywa szesnastu bezdomnych – wynika z informacji Straży Miejskiej. Spisu bezdomnych wejherowscy strażnicy dokonali w ramach realizowanego od kilkunastu lat programu pn. „Pomagamy Bezdomnym”.

Kim są osoby, które tułają się po mieście? Z informacji strażników miejskich wynika, że najstarszy bezdomny ma 63 lata, a najmłodsza jest kobieta – 28 lat. Większość bezdomnych, bo aż dziewięciu pochodzi z Wejherowa, a siedmiu jest spoza miasta, w tym z Gdyni i Rumi. Powyższe osoby trafiły na ulicę głównie z powodu alkoholu bądź konfliktów rodzinnych.

Jak twierdzą bezdomni, ich głównym źródłem utrzymania jest sprzedaż surowców wtórnych, a także żebractwo, zasiłki bądź pomoc ze strony rodziny i znajomych. Wszystkim bezdomnym funkcjonariusze zaproponowali pobyt w schroniskach dla bezdomnych, ale nikt z propozycji strażników nie skorzystał. Bezdomni zostali również poinformowani o tym, że jeśli zdecydują się na pobyt w schronisku, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej lub u dyżurnego Straży Miejskiej otrzymają skierowanie i bilet na dojazd do placówki w Gdyni bądź Gdańsku.

[ALERT]1573119292072[/ALERT]

 

(źródło: SM w Wejherowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%