Zamknij
REKLAMA

Reda zaprasza do wspólnego świętowania

15:50, 08.11.2019 | A.W
Skomentuj
REKLAMA

Reda 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę będzie świętować radośnie i uroczyście.

- Rozpoczynamy, jak co roku, uroczystą mszą świętą w najstarszym redzkim kościele przy ul. Gdańskiej, którą uświetni koncert Miejskiego Chóru Kameralnego – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. – Po mszy złożymy kwiaty pod tablicą upamiętniającą poległych mieszkańców Redy.

Następnie wszyscy chętni zostaną zaproszeni pod siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie w południe w ramach akcji „Niepodległa do hymnu” zostanie odśpiewany hymn Polski.

- „Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, stwarzające możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu przez każdego Polaka, w różnych miejscach w kraju i na świecie – mówi Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy. - W akcji tej, zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”, w stulecie odzyskania niepodległości wzięło udział prawie tysiąc podmiotów na sześciu kontynentach. W tym roku też śpiewamy.

Kolejnym, bardzo ważnym punktem redzkich obchodów jest odsłonięcie tablicy upamiętniającej 80. rocznicę śmierci Lucjana Kellasa i Franciszka Talaśki, założycieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie, którzy w dniu 11 listopada 1939 roku zostali zamordowani w lasach piaśnickich. Po części oficjalnej burmistrz Krzysztof Krzemiński zaprasza na tradycyjną grochówkę i rogale marcińskie. Artystycznie czas umilą występy młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

jarek kjarek k

1 1

antypolskie nasienie klika łapkę w dół... won z Redy 14:41, 09.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA