Zamknij
REKLAMA

Biało-czerwona parada i militarny festyn

19:09, 11.11.2019 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Czołg, wojskowe pojazdy, zabytkowe samochody i tłum mieszkańców – tak Rumia świętowała 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczestnicy mogli zobaczyć czołg powstańczy i samochody pancerne z Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf” oraz wysłuchać patriotycznego koncertu.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rumi rozpoczęły się złożeniem kwiatów oraz mszy świętej. Następnie uformowano oficjalną kolumnę, która przemaszerowała ulicami miasta pod obelisk przy ul. Chełmińskiej. Później zorganizowany został rodzinny festyn militarny.

Kulturalną odsłoną wydarzenia był uroczysty koncert patriotyczny w wykonaniu Zespołu Śpiewaczy św. Cecylia i Pomorskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego, który odbył się w hali MOSiR.

 

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

pikipiki

0 0

Ogólnie jestem ...przeciwny za festynem z militariami .Powinno to być święto pokoju i powinno promować pokój . Jest powiedzenie -zapominamy o wojnie ,szykujmy się do nowej . tutaj chyba zapominamy ,że te "zabawki" zabijają i do tego służą ,a nie do przejażdżek po obcym kraju . 17:05, 12.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SamSam

0 0

Wszystko pięknie ale zbyt smutno , smutno i ponuro powinismy uczyć się zarabiać na takich okolicznościach od Niemcow 23:30, 13.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA