Zamknij
REKLAMA

Szlachetna Paczka 2019. Wybierz rodzinę i pomagaj!

07:54, 18.11.2019 | A.W
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę została otwarta baza z historiami rodzin, którym można pomóc w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Wśród potrzebujących są także mieszkańcy powiatu wejherowskiego.

Na pomoc czeka między innymi Pan Antoni. 21-letni mieszkaniec Wejherowa wiódł spokojnie i szczęśliwe życie do momentu, gdy uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Obecnie mieszka z ojcem, który się nim opiekuje. Mężczyźni utrzymują się z emerytury oraz zasiłków (łącznie 2095 zł na miesiąc), ale po opłaceniu wszystkich rachunków, na życie pozostaje im niewiele.

Z historią osób potrzebujących można zapoznać się na stronie Szlachetnapaczka.pl. – Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Szukamy ludzi, których dotknął los, jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość. Pomagamy innym, bo sami chcielibyśmy, aby ktoś nam pomógł, gdy dotknie nas bieda – tłumaczą organizatorzy.

Z internetowej bazy każdy zainteresowany może wybrać jedną lub więcej rodzin bądź osobę samotną, a następnie w gronie znajomych przygotować dla niej świąteczny prezent. Potrzebujący otrzymają dary w tzw. weekend cudów, podczas XIX finału Szlachetnej Paczki, tj. 7 i 8 grudnia.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Mądra pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od osiemnastu lat. Tylko w ubiegłym roku w działania Szlachetnej włączyło się ponad 635 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 47 mln zł.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA