Zamknij
REKLAMA

Szlachetna Paczka 2019. Wybierz rodzinę i pomagaj!

07:54, 18.11.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę została otwarta baza z historiami rodzin, którym można pomóc w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Wśród potrzebujących są także mieszkańcy powiatu wejherowskiego.

Na pomoc czeka między innymi Pan Antoni. 21-letni mieszkaniec Wejherowa wiódł spokojnie i szczęśliwe życie do momentu, gdy uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Obecnie mieszka z ojcem, który się nim opiekuje. Mężczyźni utrzymują się z emerytury oraz zasiłków (łącznie 2095 zł na miesiąc), ale po opłaceniu wszystkich rachunków, na życie pozostaje im niewiele.

Z historią osób potrzebujących można zapoznać się na stronie Szlachetnapaczka.pl. – Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Szukamy ludzi, których dotknął los, jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość. Pomagamy innym, bo sami chcielibyśmy, aby ktoś nam pomógł, gdy dotknie nas bieda – tłumaczą organizatorzy.

Z internetowej bazy każdy zainteresowany może wybrać jedną lub więcej rodzin bądź osobę samotną, a następnie w gronie znajomych przygotować dla niej świąteczny prezent. Potrzebujący otrzymają dary w tzw. weekend cudów, podczas XIX finału Szlachetnej Paczki, tj. 7 i 8 grudnia.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Mądra pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od osiemnastu lat. Tylko w ubiegłym roku w działania Szlachetnej włączyło się ponad 635 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 47 mln zł.

REKLAMA
(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone