Zamknij
REKLAMA

Rumia ponownie stała się stolicą gimnastyki artystycznej

09:16, 19.11.2019 | źródło: UM Rumia
Skomentuj
REKLAMA

Zawodniczki z różnych stron Polski spotkały się w Rumi, by uczestniczyć w 10. edycji Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorek i Juniorek w Gimnastyce Artystycznej. Wśród juniorek najlepsze okazały się gimnastyczki z Krakowa, natomiast w kategorii seniorek pierwsze miejsce zdobyły reprezentantki gdyńskiego klubu.

Popisy gimnastyczne z szarfą, obręczami i maczugami oraz efektowne układy choreograficzne stanowiły główne atrakcje odbywających się w miniony weekend zawodów. Mistrzostwa odbyły się w Rumi już po raz ósmy i ponownie zgromadziły na terenie MOSiR-u reprezentacje z całego kraju. Uczestniczki przyjechały m.in. z Poznania, Szczecina, Warszawy, Krakowa i Wrocławia.

– Poziom tych mistrzostw był bardzo wysoki, startowało 89 zawodniczek z 19 klubów, co stanowi rekord pod względem liczby zaangażowanych klubów sportowych. Dziewczęta z Krakowa i Gdyni dominowały, choć świetnie przygotowane były także gimnastyczki ze Szczecina i Poznania. Te miasta to Polska czołówka, jeśli chodzi o tę dyscyplinę sportu – podkreśla Jolanta Król, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.

Drużynowe mistrzostwo Polski juniorek w tym roku zdobył zespół SGA Kraków. Drugie miejsce zajęły zawodniczki klubu KSGA Legion Warszawa, a stawkę zamknął UKS Irina Warszawa. Z kolei wśród seniorek najlepsze okazały się reprezentantki Gdyni – SGA Gdynia. Zaraz za nimi uplasowały się zawodniczki UKS Jantar Gdynia. Na trzecie miejsce zasłużyły seniorki z PTG Sokół Kraków. Zawodom towarzyszyła nie tylko zdrowa sportowa rywalizacja, ale również wyjątkowa atmosfera. Wstęp na trybuny był wolny.

- Dopingowanie w gimnastyce artystycznej ma bardzo specyficzny charakter, bardzo ujmujący. Do udanych występów zagrzewali zawodniczki trenerzy, bliscy i przyjaciele. Kibicowali też mieszkańcy, którzy przyszli, by podziwiać to widowisko. Tego typu zawody odbywają się w Rumi już od 18 lat, dlatego myślę, że śmiało można powiedzieć, że to jedna z naszych ulubionych dyscyplin sportu – przyznaje dyrektor MOSiR-u.

Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej Gdynia.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA