Zamknij
REKLAMA

Medal za zasługi dla powiatu dla Teresy Uzdrowskiej

10:00, 30.11.2019 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Znana w całym powiecie wejherowskim malarka i poetka została uhonorowana medalem.

W Miejskim Domu Kultury w Rumi odbył się wernisaż malarski Teresy Uzdrowskiej pt. „Malowane marzeniami”. Podczas tego wydarzenia bohaterka wydarzenia została uhonorowana medalem „Za Zasługi dla Powiatu Wejherowskiego”. Wyróżnienie zostało wręczone przez wicestarostę wejherowskiego Jacka Thiela i wiceprzewodniczącego rady powiatu Bogdana Tokłowicza.

Teresa Uzdrowska to artystka, malarka, poetka, znawczyni lokalnej historii. Promotorka Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Wejherowie.

Od 2012 r. piastuje funkcję Prezesa ,,Klubu Plastyka im. Stefana Lewińskiego” przy ZKP w Wejherowie. Tajniki malarstwa zgłębiała w klubie ,,Kunszt” z Redy. Tematyka jej prac jest różnorodna, począwszy od kwiatów po pejzaże czy portrety. Prace wykonuje najczęściej techniką olejną na płótnie. Uczestniczka wielu plenerów i wystaw, zarówno lokalnych, krajowych jak i międzynarodowych.

Opracowała kronikę Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie. Opisała ciekawą i niespotykaną historię figury Matki Boskiej Królowej Polski w Śmiechowie. Z jej przekazów historycznych dotyczących Wejherowa korzystała Regina Osowicka. Wspomnienia artystki ukazały się w ,,Bedekerze Wejherowskim”.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA