Zamknij
REKLAMA

Młodzież zorganizowała Mikołajki dla przedszkolaków

20:42, 01.12.2019 | źródło: UM Rumia
Skomentuj
REKLAMA

Uczniowie klas siódmych i ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Rumi przygotowali 24. mikołajkową olimpiadę dla przedszkolaków. Wybrane w drodze eliminacji 15-osobowe reprezentacje rywalizowały w hali MOSiR. Nagrodą za sportowy wysiłek były ufundowane przez sponsorów upominki.

Wychowankowie rumskich szkół i przedszkoli w wieku do 6 lat spotkali się ze starszymi kolegami i koleżankami w piątek. Młodzież w ramach akcji „Olimpiada u Mikołaja – Ósemka przedszkolakowi” przygotowała szereg sportowo-rekreacyjnych atrakcji. W organizacji wspierali uczniów nauczyciele, sponsorzy oraz pracownicy MOSiR-u.

– Cieszę się, że już po raz 17. możemy organizować tę imprezę tutaj, w hali MOSiR. Dzięki temu możemy pokazać dzieciom, dlaczego warto odwiedzać naszą halę widowiskowo-sportową, a także dzielić z nimi radość ze sportowej rywalizacji – powiedziała Jolanta Król, dyrektor MOSiR w Rumi.

Po intensywnej rozgrzewce dzieci przystąpiły do konkurencji, wśród których pojawiły się: skoki w dal, spacer z piłeczką na patelni, rzuty piłką do kosza czy sprint połączony ze slalomem. Sportowym zmaganiom towarzyszył głośny doping, który prowadzili zebrani na trybunach rówieśnicy zawodników. Nie zabrakło nie tylko oklasków, okrzyków i transparentów, ale i świątecznego akcentu.

– Jest to wspaniałe wejście w ten świąteczno-noworoczny czas. Zawsze traktuję tę olimpiadę jako początek tego chyba najprzyjemniejszego w ciągu całego roku okresu – powiedział Marcin Kurkowski, wiceburmistrz Rumi. – Bez zaangażowania wielu osób nie byłoby to możliwe, dlatego bardzo dziękuję wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do organizacji tego wydarzenia – dodał.

Zwieńczeniem „Olimpiady u Mikołaja” było wręczenie najlepszym sportowcom medali oraz nagród. Ponadto uczniowie SP nr 8 zaprezentowali przedszkolakom spektakl teatralny pt. „Opowieść wigilijna”.

 

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA