Zamknij
REKLAMA

Zorganizowali festyn, aby pomóc Maćkowi

15:02, 03.12.2019 | A.W
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy Redy udowodnili, że mają ogromne serca i chcą pomagać. Licznie uczestniczyli w festynie charytatywnym na rzecz 12-letniego Maćka.

„Pomaganie jest takie proste” - pod takim hasłem na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowane zostało wyjątkowe wydarzenie. Jego organizatorzy zbierali środki na rehabilitację 12-letniego mieszkańca Redy.

- Maciek ma stwierdzony opóźniony rozwój psychoruchowy i jedyną szansą na lepsze jutro jest dla niego kosztowna rehabilitacja – wyjaśnia Monika Formela, współorganizator imprezy. - W tej chwili chłopca wychowuje sama mama, więc wsparcie jest im bardzo potrzebne. Kosztowne są przede wszystkim turnusy rehabilitacyjne, które zapewniają poprawę stanu zdrowia i sprawności fizycznej.

W minioną niedzielę rehabilitację Maćka można było wspierać na różne sposoby. Miłośnicy aktywności fizycznej mogli wziąć udział w biegu bądź marszu nordic walking. Dodatkowo zorganizowane zostały liczne licytacje i konkursy. Rozstawione zostały też stosika gastronomiczne. Nadto pieniądze zbierano do puszek.

- W sumie udało nam się zebrać ponad 12 tys. 400 złotych – informuje Sebastian Browarczyk, współorganizator festynu. - Choć było dość chłodno, to atmosfera była gorąca, a impreza bardzo udana. Przez kilka godzin imprezy przewinęło się około ośmiuset osób.

Wydarzenie Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” Reda zorganizował przy współpracy z Urzędem Miasta, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, radnymi oraz wolontariuszami. Udział w festynie wzięła między innymi poseł Henryka Krzywonos-Strycharska.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

powodzeniapowodzenia

26 0

dobre serca 05:53, 04.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA