Zamknij
REKLAMA

Podsumowali projekt „Akademia Seniorów w Rumi”

08:50, 04.12.2019 | źródło: UM Rumia
Skomentuj
REKLAMA

Przez pół roku grupa składająca się z 80 seniorów – reprezentujących różne środowiska i organizacje pozarządowe z Rumi, Wejherowa, Gdyni i Słupska – uczestniczyła w projekcie „Akademia Seniorów w Rumi”. W tym czasie podejmowali oni liczne działania, by m.in. wspierać proces aktywnego starzenia się czy propagować międzypokoleniowy dialog. Spotkanie podsumowujące projekt odbyło się 3 grudnia w jednym z rumskich hoteli.

Przedsięwzięcie realizowane było od czerwca do grudnia 2019 roku przez Stowarzyszenie Rumski Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. W ramach projektu osoby w wieku 60+ uczestniczyły w różnych spotkaniach, kolegiach, konferencjach, forach, a nawet w III Wielkim Kongresie Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Wiedza oraz praktyka, którą uczestnicy zdobyli podczas realizacji projektu, ma im pomóc m.in. w uświadamianiu młodzieży z problemami dotykającymi ich pokolenie, zwiększaniu społecznej świadomości w zakresie praw i przywilejów osób starszych, nawiązywaniu międzypokoleniowego dialogu, propagowaniu pozytywnego wizerunku starszych pokoleń czy też wychodzeniu ze strefy komfortu i aktywnym starzeniu się. Starania uczestników podczas konferencji podsumowującej docenił wiceburmistrz Piotr Wittbrodt.

– Niejednokrotnie poprzez swoją radość, sprawność fizyczną i intelektualną oraz kreatywność zaprzeczaliście stwierdzeniu, że jesteście seniorami. Wy jesteście po prostu młodzieżą w stosownym wieku – podkreślił zastępca burmistrza. – Dlatego, żebyście mogli funkcjonować jak do tej pory, staramy się stworzyć Wam w Rumi jak najlepsze warunki, oczywiście na tyle, na ile możemy. Pamiętajcie o tym, że jesteście nam potrzebni, a wiek to tylko liczba – podsumował.

Podczas wystąpienia Piotr Wittbrodt mówił również o miejskiej polityce senioralnej. W ramach prelekcji m.in. wspomniał o działaniach, które urząd miasta podejmuje z myślą o mieszkańcach w wieku 60+.

– Są to przedsięwzięcia takie jak: wprowadzenie Rumskiej Karty Seniora, coroczne obchody Dnia Seniora, przekazywanie kuponów rabatowych na seanse kinowe oraz bezpłatnych biletów na mecze Arki Gdynia, wręczanie tzw. pudełek życia oraz realizacja programu Aktywny Senior – wymienił wiceburmistrz Piotr Wittbrodt.

Zwieńczeniem konferencji był wykład pt. „Metody na zdrowe życie, czyli jak zachować wewnętrzną młodość?”.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA