Zamknij
REKLAMA

Fani Gwiezdnych Wojen przyjadą do Wejherowa

15:17, 16.12.2019 | źródło: UM Wejherowo
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższą sobotę już po raz czwarty w Wejherowie odbędzie się Zlot Fanów Gwiezdnych Wojen, a atrakcją będą dwa premierowe pokazy filmu „Skywalker: Odrodzenie” i spotkanie z Geraldem Home, aktorem z „Powrotu Jedi”.

 Wojen „Forcecon” o godz. 12 od Mobilnej Gry Miejskiej „Po Moc”, a oficjalne rozpoczęcie gwiezdnego wydarzenia odbędzie się o godz. 14 przed pomnikiem Lorda Vadera, skąd uczestnicy przejdą ulicami miasta do Filharmonii Kaszubskiej. Pierwszy premierowy pokaz filmu „Skywalker: Odrodzenie” rozpocznie się o godz. 16.30, a drugi – o godz. 20.15. Przed projekcjami o godz. 15 odbędzie się spotkanie z Geraldem Home - aktorem wcielającym się w filmie „Powrót Jedi” w postaci oficera Mon Calamari z floty Admirała Ackbara oraz doradcy Jabby Tesseka.

Od godz. 14.45 do 20.30 na miłośników Gwiezdnej Sagi czekać będzie mnóstwo atrakcji m.in. wystawa modeli i eksponatów, kiermasz książek, komiksów i pamiątek, Strefa Czytelnia. W Strefie Gier przygotowano gry planszowe i konsole, a w Małym Kinie – projekcje fan-filmów. W Strefie Malucha zaplanowano malowanie twarzy i szkółkę Sithów, a w sali 300 odbędą się warsztaty Figury Piotra Miniatury. W sali konferencyjnej odbędzie się szereg wykładów i prelekcji (patrz plakat). W godz. 19-19.45 odbędzie się konkurs strojów.

- Cieszę się, że tylu fanów Gwiezdnych Wojen przyjeżdża do Wejherowa – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – To prawdziwe święto dla miłośników sagi George'a Lucasa, której popularność jest już zjawiskiem na skalę światową. Sam chętnie oglądam każdy film z cyklu „Gwiezdne Wojny”. To taka współczesna baśń, z jasno nakreślonym dobrem i złem, walką jednego z drugim zakończoną zwycięstwem dobra.

A wszystko to za sprawą Artura Hutnika – ówczesnego fotografa wejherowskiego urzędu, który wykonał w styczniu 2016 r. zdjęcie, kiedy przyprószony pomnik założyciela miasta Jakuba Wejhera zamienił się w jednego z bohaterów gwiezdnej sagi lorda Dartha Vadera. Zdjęcie „podbiło” Internet i obiegło cały świat.

Jak mówi Piotr Kalka, jeden z organizatorów „Forcecon”, Wejherowo zostało uznane za najlepsze miejsce za zorganizowanie Zlotu Fanów Gwiezdnych Wojen, m.in. ze względu na pomnik Jakuba Wejhera vel Lorda Vadera.

- Setki fanów, których przyciąga do Wejherowa to wydarzenie, świadczą o popularności tego zjawiska, jakim są Gwiezdne Wojny – mówi Piotr Kalka. – „Forcecone” to nie tylko premiera nowego filmu, ale szereg innych atrakcji związanych z tematyką Gwiezdnych Wojen. Przygotowujemy zawsze strefę gier planszowych i komputerowych, jest kiermasz książek, komiksów i pamiątek, strojów i wykłady. O rosnącej randze tego wydarzenia w Wejherowie świadczy fakt, że zaproszenie w roli gościa specjalnego przyjął Gerald Home, aktor z filmu „Powrót Jedi”.

Organizatorami spotkania fanów Gwiezdnych Wojen jest Urząd Miejski w Wejherowie, Wejherowskie Centrum Kultury oraz Fundacja Ochrony i Promocji Zabytków Pomorza „Pro turris”.

 

(źródło: UM Wejherowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

wejherowiakwejherowiak

4 0

Skoro Jakuba Wejhera przebieramy za Dartha Vadera - to chyba Świętego Franciszka przebierzemy za Obi-Wana? 16:24, 16.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sisi

3 1

Tak przed samymi świętami? Szkoda, bo mało kto ma wtedy czas. 12:52, 17.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dystrybucjadystrybucja

3 0

pretensje do studia Disneya... 16:28, 17.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA