Zamknij
REKLAMA

Rumianie okazali wielkie serca. 28. Finał WOŚP za nami!

21:28, 12.01.2020 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Już po raz jedenasty hala widowiskowo-sportowa MOSiR Rumia na czas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamieniła się w kipiący energią i pomysłami sztab miejski, skupiający ludzi pełnych inicjatywy i chętnych do wspierania innych.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy miejski sztab na terenie MOSiR Rumia został zorganizowany w roku 2010, przy okazji 18-go finału WOŚP. Wówczas zebrano 27 290 zł. Kwota zbiórki w roku 2018 wyniosła 78 245,99 zł, a w roku 2019 – aż 102 227,66 zł.

- Od początku wolontariuszami opiekuje się Barbara Niewiedziała, która pracuje w bibliotece w I LO w Rumi - podkreśla Jolanta Król, szefowa miejskiego sztabu WOŚP. - To ona była pierwszą organizatorką WOŚP w naszym mieście, gdy rozpoczęła zbiórki pieniężne właśnie w „ogólniaku”.

Podczas 28-go Finału w programie znalazły się m. in. występy wokalne i taneczne uczniów i przedszkolaków, popisy kadrowiczek Polski w gimnastyce artystycznej oraz mini-spektakl „Wpadła bomba do piwnicy”.

- Cieszymy się, że program w ramach WOŚP jest realizowany we współpracy z rumskimi przedszkolami, szkołami podstawowymi i średnimi – dodaje Jolanta Król. – A mieszkańcy naszego miasta to wspaniali ludzie - hojni i pomocni. Dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie!

W trakcie imprezy Michał Pasieczny, burmistrz Rumi, wspomniał tragicznie zmarłego podczas ubiegłorocznego Finału WOŚP Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Pamięć gdańskiego samorządowca uczczono wcześniej symboliczną minutą ciszy.

Jak zwykle wiele emocji wzbudziły licytacje. „Pod młotek” trafiły takie przedmioty, jak: piłka koszykowa z autografem Marcina Gortata, koszulka z autografem Mai Włoszczowskiej, kurs na ratownika WOPR, podwójne zaproszenie do restauracji, dwie drewniane repliki żaglowców, vouchery na usługi krawieckie, podwójne wejście do dyskoteki, bon na basen, kręgle i masaż, maskotki (w tym półtorametrowy różowy pluszowy miś), książki, bibeloty, haftowane obrazki na ścianę, bombki, worko-plecaki i wiele innych. Najdroższym przedmiotem okazała się piłka z autografem Marcina Gortata, która „poszła” za 2300 zł.

Jednocześnie trwała zbiórka datków do puszek, była możliwość nabycia gadżetów WOŚP,  funkcjonowała kawiarenka, a na chętnych czekały zamki dmuchane, stoisko fryzjerskie i kosmetyczne, a także punkt pokazowo-pomiarowy PCK.  Uwieńczeniem Finału WOŚP w MOSiR Rumia było „Światełko do Nieba” w formie krótkiego pokazu fajerwerków.  

Oprócz tego podczas tegorocznego Finału WOŚP w Rumi odbyła się akcja honorowego oddawania krwi w Zespole Szkół Ogólnokształcących.

- Aż 171 osób oddało 62 litry krwi – informuje Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi.

W Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo przygotowano program artystyczny, a na terenie Osiedla Rumia Park sprzedawano słodycze i domowe wypieki. Ponadto w jednej z rumskich kawiarni na zmarzniętych wolontariuszy czekała gorąca kawa i herbata.

Organizatorami wydarzenia byli: Miejski Ośrodek Sportu i  Rekreacji w Rumi, Urząd Miasta w Rumi, I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich, Miejski Dom Kultury oraz Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo.

Łączna kwota, jaką  uzyskano ze sprzedaży przedmiotów przeznaczonych na licytację, wyniosła 20 tys. 960 zł. Jeśli zaś chodzi o sumę wszystkich zebranych pieniędzy w Rumi, to wstępnie oszacowano, że przekroczyła ona 115 tys. zł. Dokładną kwotę poznamy po przeliczeniu pieniędzy.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone