Zamknij
REKLAMA

W Redzie mediacja pomaga rozwiązywać konflikty

18:26, 23.01.2020 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

W redzkich placówkach oświatowych powstają grupy mediatorów rówieśniczych.

Można już powiedzieć, że w redzkich szkołach mediacja sprawdza się jako metoda rozwiązywania konfliktów bez przemocy, w atmosferze wzajemnego szacunku i odpowiedzialności. Może być włączona do codziennego życia szkolnego, gdzie przynosi trwałe korzyści i daje ogromną satysfakcję zarówno uczestnikom konfliktu, jak i mediatorom prowadzącym sprawy.

- W naszej szkole wprowadziliśmy tę metodę we współpracy z Katarzyną Stryjek, mediatorem przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku i prezesem oddziału Polskiego Centrum Mediacji w Sopocie – mówi Natalia Richert, nauczycielka w SP 4. - Uczniowie klas VII wybrali spośród siebie mediatorów klasowych. Kandydaci musieli wykazać się koleżeństwem, chęcią niesienia pomocy potrzebującym, łatwością nawiązania relacji z innymi osobami, obiektywizmem oraz zaufaniem koleżanek i kolegów.

W grudniu ubiegłego roku, w Szkole Podstawowej nr 6 w Redzie, pod kierunkiem Katarzyny Stryjek przeprowadzono warsztaty na temat: ,,Radzenie sobie z konfliktem’’ i „Mediacje rówieśnicze”. Uczestniczyli w nich uczniowie z SP 2, SP 4, SP 5 i SP 6 w Redzie. W ramach zajęć szkolni mediatorzy podnieśli swoje umiejętności w sferze komunikacyjnej oraz rozwiązywania konfliktów, zapoznali się z definicją mediacji rówieśniczych, zrozumieli ich charakter oraz poznali główne zasady mediacji. Były też zajęcia praktyczne, ćwiczące umiejętności mediatorów. Uczestnicy warsztatów otrzymali Dyplomy Mediatorów Rówieśniczych.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone