Zamknij
REKLAMA

2 tys. miejsc w kwaterach ziemnych i kolumbariach

12:27, 13.02.2020 | U.M.
REKLAMA
Skomentuj

Cmentarz komunalny w Wejherowie przy ul. Roszczynialskiego już funkcjonuje. Pierwsze pochówki odbyły się w styczniu. Na nowym cmentarzu przewidziano 2 tysiące miejsc w kwaterach ziemnych i kolumbariach.

Administratorem miejskiego cmentarza jest Wejherowski Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zajmuje się formalnościami związanymi z pochówkiem oraz nadzoruje prace w obrębie cmentarza. W okolice cmentarza przy ul. Roszczynialskiego zostanie przeniesione Biuro Cmentarza, które do tej pory mieściło się przy ul. Obrońców Helu.

-Cmentarz funkcjonuje od pierwszych dni stycznia, odbyło się tu 18 pochówków – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Wciąż prowadzone są prace, które potrwają prawdopodobnie do czerwca, kiedy zostaną wybudowane alejki, wytyczone będą kwatery, będą też kolumbaria. Ponadto będziemy się starali sadzić jak najwięcej drzew, aby cmentarz nabrał trochę parkowego charakteru. W tej chwili w Wejherowie mamy dwa cmentarze: parafialny i komunalny. To mieszkańcy wybiorą, na którym chcą pochować swoich bliskich.
  
Przypomnijmy, że decyzja o powstaniu cmentarza komunalnego w Wejherowie zapadła 7 marca 2019 r., kiedy na wniosek wiceprzewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Kozłowskiego, wejherowscy radni podjęli w tej sprawie uchwałę.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone