Zamknij
REKLAMA

Rozpoczęto prace nad nową strategią Redy

13:31, 15.03.2020 | U.M.
Skomentuj Daria Dunajska
REKLAMA

W tym roku kończy się Strategia Rozwoju Miasta Redy, obowiązująca do 2020 roku. W redzkim magistracie rozpoczęto prace nad kolejnym dokumentem. Pierwszym krokiem prac było powołanie zespołu do pracy nad Strategią Rozwoju Gminy Miasta Redy do 2030 roku. Po raz pierwszy zespół zebrał się w ubiegłym tygodniu.

-W skład zespołu wchodzi trzynaście osób, reprezentujących miasto – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. – Są to pracownicy instytucji publicznych, przedstawiciele organizacji pozarządowych, lokalni liderzy i przedsiębiorcy. W swojej pracy zespół będzie wykorzystywać informacje i wnioski z diagnozy społeczno-gospodarczej miasta za lata 2015-2019 oraz badań społecznych przeprowadzonych wśród mieszkańców. Na każdym etapie prac zespół będzie mógł korzystać z doradztwa ekspertów.

Prace nad nową strategią będą koncentrować się w trzech obszarach: gospodarczym, społecznym i środowiskowo-przestrzennym. Bardzo ważnym elementem prac nad strategią rozwoju miasta będzie udział mieszkańców. Już niebawem do mieszkańców Redy zostanie skierowane badanie ankietowe, na podstawie którego przygotowany zostanie Raport Społeczny. Ankieta w formie pytań zamkniętych, półotwartych i otwartych poruszać będzie najważniejsze kwestie, dotyczące jakości i warunków życia mieszkańców.

-Badanie odbędzie się w kwietniu – dodaje burmistrz Krzysztof Krzemiński. - Ankieta będzie umieszczona na stronie internetowej reda.pl, a w wersji papierowej dostępna będzie m.in. w Biurze Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta oraz w naszych szkołach. Umieścimy ją też w Miejskim Biuletynie Informacyjnym. O dokładnym terminie będziemy informować i już teraz zapraszamy mieszkańców do udziału w badaniu.

Udział mieszkańców w procesie tworzenia strategii na tym się nie skończy. Projekt dokumentu będzie poddany konsultacjom społecznym, podczas których mieszkańcy Redy wyrażą opinie na jego temat. Po ewentualnych poprawkach, projektem Strategii Reda 2030 zajmą się radni rady miejskiej. Nowa strategia będzie obowiązywać od przyszłego roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%