Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Redy pozostają w domach

07:00, 20.03.2020 | U.M.
REKLAMA
Skomentuj
Daria Dunajska

„Zostań w domu!” a jeżeli to możliwe, ogranicz przebywanie w miejscach publicznych. Jak przez ostatni tydzień zmieniła się Reda?

Decyzją rządu zamknięto szkoły, przedszkola i żłobki. Odwołano wszystkie miejskie imprezy. Nieczynne są biblioteki i obiekty sportowe. Zawieszono działalność Klubu „Senior+” i Uniwersytet Trzeciego Wieku. Od poniedziałku zamknięty dla interesantów jest również Urząd Miasta w Redzie.

-Wszystkie decyzje, które podejmujemy są oparte na wytycznych wojewody pomorskiego, Sanepidu oraz innych instytucji wyższego szczebla – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. – W trosce o zdrowie interesantów i pracowników urzędu prosimy mieszkańców, aby najpilniejsze sprawy urzędowe załatwiać przez telefon, drogą elektroniczną lub w późniejszym terminie.

Na miejskiej stronie internetowej publikowane są najważniejsze informacje, w tym lista spraw urzędowych, które mogą zostać załatwione w sposób elektroniczny. Wystarczy wejść na adres eboi.reda.pl i zapoznać się z informacją w sekcji „Sposób dostarczenia dokumentów”. Z redzkim magistratem można się również kontaktować telefonicznie. Wykaz najważniejszych telefonów podany jest na stronie internetowej oraz na drzwiach wejściowych budynku. Można też napisać email. Niestety, nie ma w tej chwili możliwości potwierdzenia w urzędzie profilu zaufanego. Można to zrobić jedynie za pośrednictwem m.in. swojego banku.

-Pamiętajmy, że ryzyko zakażenia dotyczy wszystkich, a szczególnie osób starszych i chorych, dlatego zainteresujmy się ich losem – dodaje Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy. - Prosimy o zwracanie uwagi na sąsiadów, a zwłaszcza na osoby starsze i samotne, które mogą potrzebować pomocy w organizacji życia codziennego. To może być pomoc w zakupach, wizyta w aptece lub wyprowadzenie psa.

Osoby starsze, które w obecnej sytuacji mają kłopot z codziennymi zakupami, mogą również skorzystać z pomocy wolontariuszy. Warunkiem jest zgoda na udostępnienie swojego adresu wolontariuszom, zgłaszającym się do pomocy w MOPS. W tej sprawie należy kontaktować się telefonicznie, bo zgłoszenia będą weryfikowane. W wyjątkowych przypadkach osobom objętym kwarantanną pomocy udziela Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

-Osoby pozostające decyzją Sanepidu w kwarantannie domowej, które nie posiadają rodziny, znajomych lub sąsiadów mogących pomóc, a wymagają niezbędnej pomocy żywnościowej, powinny zgłosić się do nas telefonicznie – wyjaśnia Jolanta Dampc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Każde zgłoszenie podlega weryfikacji w Sanepidzie lub na policji, a w przypadku jego potwierdzenia, nasz pracownik zawiadamia bank żywności o potrzebie przygotowania paczki żywnościowej.

Oznacza to, że pomoc żywnościowa udzielana będzie w wyjątkowych sytuacjach, dla osób nie posiadających wsparcia rodziny lub znajomych. Nie ma potrzeby udzielania wsparcia wszystkim osobom objętym kwarantanną. Jesteśmy w trudnym okresie, ale nie zapominajmy o zachowaniu środków bezpieczeństwa i higieny. To wymaga od nas samodyscypliny, opanowania i wyrozumiałości.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

brombabromba

7 0

Odpowiedzialne podejście do sprawy i za to wielki plus. Gorzej z mieszkańcami Redy- coraz więcej ich na ulicach, w parkach, na placach zabaw. Czyżby sie nie bali? Przecież ilość zarażonych rośnie i rośnie. 17:26, 20.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

On On

0 7

A może ty masz tego konorawirosa
Jak chcą to niech ludzie wychodzą na plac zabaw albo na zakupy nikt
Nie będzie im zabraniał 11:04, 21.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone