Zamknij
REKLAMA

Stan epidemii! Szkoły dłużej zamknięte, wyższe kary

20:43, 20.03.2020 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Premier RP ogłosił dziś stan epidemii w całym kraju. Zapowiedział, że będzie obowiązywał co najmniej do Świąt Wielkiej Nocy. Ponadto za łamanie nałożonych zakazów została podwyższona kara – do 30 tys. zł. Co to wszystko oznacza?

- Przedłużamy termin zamknięcia placówek oświatowych i szkół wyższych. Nie będą funkcjonować do świąt Wielkanocy – zapowiedział dziś (w piątek) wieczorem premier Mateusz Morawiecki. - W Polsce zostaje wprowadzony stan epidemii, podwyższamy także kary za złamanie kwarantanny z 5 tys. zł do 30 tys. zł.

Premier poinformował, że stan epidemii daje nowe prerogatywy i nakłada nowe obowiązki. Dodatkowe możliwości, dotyczące m.in. organizacji działań służby zdrowia, otrzymają wojewodowie. Mowa jest też o ograniczeniach dla branży transportowej oraz wspomniane już przedłużenie przerwy w edukacji. Zgodnie z zapowiedzią przedstawicieli rządu wprowadzone mają być też „dodatkowe mechanizmy śledzenia tego, czy ludzie przebywają pod adresem, który zadeklarowali”. O co chodzi? Dokładnie nie wiadomo, ale premier mówił m.in. o aplikacji, za pomocą której służby miałyby kontrolować osoby objęte obowiązkową kwarantanną.

- Ceną za złamanie kwarantanny może być czyjeś zdrowie lub życie. Musimy traktować ten temat bardzo poważnie. Dlatego podwyższamy karę finansową – do 30 tys. zł. - podkreślił Morawiecki.

Szef rządu zaznaczył, że wprowadzenie stanu epidemii nie oznacza przełożenia terminu wyborów.

 

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

AgaAga

0 1

Na granicy w ŚWIECKU nkit nie kontroluje wjezdzajacych ,info od osób wjezdzajacych do Polski z Niemiec, nie ma pomiaru temperatury, nikt nie sprawdza 15:02, 22.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone